předseda SVJ odmítá podepsat zápis ze schůze výboru
Dobrý den, co může výbor udělat, když předseda SVJ odmítá podepsat zápis ze schůze výboru na které byl odvolán z funkce.
Pokud je pouze předseda a nejsou další členi výboru, tak zvolíte nového a ten to podepíše.
Pane Lubomíre,
předpokládám že máte alespoň 3členný výbor. Potom vy a ostatní členové výboru jste nekompetentní?
Pokud jste odvolali předsedu výboru, pak jste museli zvolit jiného člena výboru za předsedu. Jestli odvolaný předseda výboru odmítá podepsat zápis, pak pokud ho podepíšou ostatní členové, je to právoplatný zápis, který může sloužit k podání na Rejstřík ke změně předsedy výboru.
Předsedu výboru SVJ, mohou ostatní členové výboru, odvolat pouze z funkce předsedy výboru,ale nikoliv z jeho členství v tomto výboru.To může udělat pouze ten ,kdo ho jako člena výboru schválil a tím je, nejvyšší orgán SVJ = shromáždění vlastníků.
„Nám se to podařilo a předseda výboru SVJ byl odvolán z funkce v roce 2006 na základě rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě.“
Rozsudek by jste neměl?Pokud o odvolání předsedy výboru SVJ rozhodl krajský soud,tak určitě z nějakého závažného důvodu a ten by jste nám měl více objasnit.
Děkuji předem a přeji Vám hezký večer.JaVa
Vážená(ý) JaVa ze dne 16.8. 2019 v 17:45 hod.
Rozsudek je nastránkách Veřejného rejstříku z roku 2006.
Dané odvolání bylo na základě hrubého porušení platných stanov, při výstavbě OPS.
Pokud jste členem nebo členkou SVJ, které SVJ jste dohledala ve Veřejném rejstříku, tam máte skutečný akt odvolání předsedy výboru SVJ.
Již dříve jsem dodal příspěvěk, který byl smazán Adminem.
anonim
Admine nemazat
1/ Vy máte ve stanovách, že máte předsedu SVJ ? Já rozumím pojmu „předseda SVJ“ asi jinak než vy. Aby to bylo jasné, tak my když jsme chtěli „mít“ předsedu SVJ, tak jsme si museli odhlasovat změnu stanov z … (var. A) na … (var. B)
2/ Postup, jak byl někdo zvolen do funkce, je stejný jako když má být z funkce odvolán, bez ohledu na to, o jakou funkci jde (zde předseda …)
§ 152
(1) Právnická osoba si tvoří orgány o jednom členu (individuální) nebo o více členech (kolektivní).
§ 1205
Orgány společenství vlastníků
(1) Nejvyšší orgán společenství vlastníků je shromáždění. Statutární orgán je výbor, ledaže stanovy určí, že je statutárním orgánem předseda společenství vlastníků.
Zřídí-li stanovy další orgány, nelze jim založit působnost vyhrazenou shromáždění nebo statutárnímu orgánu.
konec citace
P.S.Pojem „pověřený vlastník“, už NOZ nezná a místo něho, je nutné používat v případě jednočlenného statutárního orgánu právnické osoby SVJ, pouze výraz „předseda SVJ“.
Přeji hezký večer.JaVa
Poslední komentáře