Podat trestní oznámení?

Vložil maf, 24. Duben 2016 - 5:29 ::

Dobrý den.

Jsme SVJ o čtyřech jednotkách se společným topením. Jedna bývalá majitelka prodal svůj byt. Od doby prodeje a odstěhování se přestala platit náklady na společné bydlení, nevyrovnala nedoplatek za vodu. Nová majitelka bytu je ještě horší. V době přepisu v katastru, kdy byt stále patřil předchozímu vlastníku, ihned začala dělat stavební úpravy v bytě a mj. ve stále probíhající topné sezoně vypustila kotel a odřezala stupačky. Ostatní majitelé nyní mrznou a nemají možnost topit. Na nástěnku pouze vyvěsila informaci „kotelna mimo provoz“. Podotýkám, že v době přepisu také neplatila poplatky a navíc po předsedkyni SVJ chtěla vyplatit vložený podíl do společného fondu po předchozí majitelce. To předsedkyně odmítla. Nová majitelka podala na předsedkyni trestní oznámení, policie ho samozřejmě odložila, protože všechny doklady a agenda jsou v pořádku. Poraďte, jak postupovat proti nové majitelce bytu.

Díky.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Poznamka (bez ověření), 26. Duben 2016 - 9:01

    Co osoba, odpovídající za provoz topného systému? Jak to, že umožnil zásah do topného systému nepovolanou osobou?

    Vložil Tr.z. (bez ověření), 24. Duben 2016 - 9:48

    K zásahům do společných technických zařízení domu byly dány předem požadované souhlasy (všech vlastníků jednotek, stavebního úřadu, hasičů ad.)?

    Pokud ne, jde o tr.č. poškozování cizí věci podle tr.z. Pokud dům byl navíc delší dobu nevytápěn a nemohli jste v důsledku toho užívat svá obydlí, tak v souběhu s dalšími tr.č. poškozování práv k obydlí, útisk.

    Vložil Jan Navrátitl (bez ověření), 24. Duben 2016 - 8:13

    Nezbývá Vám zbývajícím v SVJ než to zaplatit a následně vymáhat. Ale jsem si jistý, že nic nevymůžete. Je to tak na 10–20 let sporu. Hold kdo chce být v bordelu tzv. SVJ musí s těmito sitiacemi počítat. Vy naopak jste vůbec neměli SVJ zakládat ale rozdělit dům na samostatné soukromé bytové jednotky. A timt pádem jste si mohli u udělat každý v bytě samostatné topení což velká výhoda a nemít společnou kotelnu .

    Vložil Kubík (bez ověření), 26. Duben 2016 - 20:04

    Samostatné topení v bytech si můžete udělat v domě, kde je SVJ, stejně jako v domě, kde SVJ není.

    A jak to myslíte, rozdělit dům na samostatné soukromě bytové jednotky. To myslíte, dům nerozdělený prohlášením na jednotky, tj. dům v podílovém spoluvlastnictví? Anebo dům rozdělený na jednotky, bez založení SVJ, spravovaný podle § 1191 až 1193 – Správa bez vzniku společenství?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".