POČET OBYVATEL BYTU - snižování / zvyšování

Vložil Letna, 30. Červen 2011 - 9:46 ::

Dobrý den,

zajímalo by mě jaká existují pravidla při hlášení snižování počtu obyvatel bytu skutečně užívajících byt (a tedy i souvisejících plateb za odpad atp.).

Nejedná se mi o hlášené trvalé/přechodné bydliště ale o situaci, kdy například celá či část rodiny odjede na několik měsíců mimo zemi, nemění si bydliště a po nějaké době se do bytu zase vrátí. Existuje jakékoliv minimum dnů, pro které má smysl hlásit menší počet osob užívajících byt?

Předpokládám, že pár týdenní dovolená kritériem není, ale kde leží zmíněná hranice pro snížení počtu obyvatel?

V Pravidlech SVJ tato situace řešena není, hovoří jen, že se jako kritérium používá počet osob skutečně používajících byt.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil svjvmt, 3. Červenec 2011 - 12:27

    Jde o to, najít nejspravedlivější možné řešení u plateb. A něco je spravedlivé rozpočítávat na osoby, stačí se podívat do předpisu úhrad a vlastního rozúčtování kolik na osobu vychází. U mě to dělá měsíčně na osobu 325 Kč dle předpisu úhrad.
    Některé SVJ mají požadavek hlásit dobu bydlení nad n dní, u nás nad 30. Nedodržuje se to však, nezpůsobují tak náhodou ostatním škodu? Přechodný pobyt dnes neexistuje.
    U nás je na osoby společná elektřina, výtah (teplá a studená voda). Když si tedy někdo nenahlásí osobu v bytě, hradí to ostatní. Ptal se jich někdo, vyhodíte peníze oknem? Uhradí za mě někdo útratu v obchodě?
    Také komora na chodbě je na společnou elektřinu. Já tam nechodím, hradím ostatním, co tam mají spíži a chodí tedy často a tipl bych, že by se našla i lednička. Totéž nadúžívání společných prostor. Ale nikdo to nechce řešit, také proč, že ano. To budou držet hubu, i když je někdo okrade? Též se psem se jezdí výtahem pro venčení, děcka … Některý důchodce zase za den nevyjde ven. Tady je zřejmě řešení výtah na čip.
    Odpad si každý hradí sám obci. Ovšem i zde se hradí např. za malé děcka, kteří mají platbu odpuštěnou.
    Vemte třeba sušárnu ve sklepě, náklady na teplo na radiátor. A kolik popř. hradí ten, co tam suší prádlo. Každý by si svou spotřebu měl hradit v maximální možné míře sám.
    Co je neřešitelné, jen si to chce všímat, co se v baráku děje (ten barák má snad vlastníky, ve svém domku byste trpěli, co se trpí tam?). Kdo vůbec má klíče od baráku. Když se chce, šlo by to …, pro společné jsou však nejvíce ti, co to zneužívají a umí křičet a ukřičet (ale vemte si vztah lid – vláda…). Pokud někdo něco chce hradit jiným, jeho věc. Zatím je to činžákový socialismus.
    Pro Letna, pravidla si určíte vy v SVJ, ale vynutíte je?

    Vložil Letna, 7. Červenec 2011 - 9:53

    Je prosim podminka „trvaleho bydliste“ nerelevantni pro vykazovani poctu osob? Predpokladam, ze to nema nic spolecneho (trvale bydliste tam muze mit 5 lidi, ale bydli tam jen 2, tak nebudu vykazovat 5, ze?)

    Tzn. musi byt – ze zakona – vykazani ti, co tam maji trvale bydliste, i kdyz tam treba nebydli? Predpokladam, ze to spolu nesouvisi? Nechci zkusenosti, ale zakonne upravy.

    Vložil anon (bez ověření), 7. Červenec 2011 - 10:08

    Problém vůbec neřešte protože:

    1. Pokud nemáte schválený přesný předpis co je ona „osoba“ tak není podle čeho postupovat. V zákoně toto není. Pokud máte předpis postupujte podle něj.
    2. Onen předpis na 99,9% nemáte. Pak platí viz bod 1. Nahlašte výboru/správci libovolný počet osob, který vám přijde vhodný.

    Předseda

    Vložil anon (bez ověření), 30. Červen 2011 - 19:38

    Tučíte správně – žádná pravidla nejsou a neexistují protože to ani NEJDE. Rozebíralo se to tu již 100×. Pokud někde funguje nesmyslné rozpočítávání čehokoliv dle „osob v bytě“ tak celé hlášení počtu funguje jen na principu dobrovolnosti. Žádné pravidlo stanovit nelze a proto toto neřešte a nahlašte to co uznáte za vhodné.

    Předseda

    Vložil MartinII, 1. Červenec 2011 - 14:26

    Největší problém je (kvůli výši úhrady) zřejmě s vodným. Na to je nejlepší mít vodoměr v bytě. Laciný není také odvoz odpadu, ale i když je i více obyvatel domu dlouhodobě na chatě (apod.), počet popelnic se nesnižuje a poplatek popelářům je stále stejný, i když nejsou nádoby naplněné. Ostatní položky nejsou (aspoň u nás) tak významné. Způsob vykazování počtu osob řešte na schůzích.

    Vložil Kefír (bez ověření), 1. Červenec 2011 - 16:44

    Způsob vykazování počtu osob řešte na schůzích.

    Způsob vykazování počtu osob je neřešitelný.

    Z toho plyně, že způsob vykazování počtu osob je neřešitelný i na schůzích.

    Kde jste přišel na to, že schůze je nadána transcendentní moudrostí, která umožňuje řešit neřešitelné problémy? Pokud byste měl pravdu, měl byste k disposici Oraculum a pohnul byste dějinami.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".