odpovídání na dopis výboru SVJ
Existuje nějaká lhůta, ve které výbor SVJ musí vlastníkovi odpovědět na dopis? Pokud ano, kde ji najdu? Děkuji
Dovoluji si tuto malou diskusi doplnit zajímavým vyjádřením firmy, která nám provádí „správu“. Cituji úvod z odpovědi na již druhý dopis (kromě urgence).
„V úvodu uvádíte, že jste obdržel naši odpověď až po urgenci na Vaši opakovanou žádost a stížnost podanou dne 17.7. (po téměř 60 dnech). K tomuto Vám sdělujeme, že není stanovena lhůta pro případnou odpověď z naší strany, je pouze slušností na něj odpovědět. To jsme učinili. Lhůty jsou stanoveny pro státní správu a samosprávu.“
Takže ani výbor ani správce nemusí „případně“ na žádné dopisy odpovídat. Nemusí vysvětlovat a opravovat, když chybou z někoho udělají neoprávněně dlužníka a ještě ho vlastně pomluví tím, že to vyvěsí na veřejně přístupné místo. A když se vám to nelíbí, tak vám drze doporučí obrátit se na soud.
alespoň jsem je nikde nenašel a z toho vyplývá, že pokud je ve svém vlastním zájmu mít chceme – pro odpovídání výboru vlastníkům určit lhůtu ve stanovách a pro odpovídání servisní organizace vlastníkům (nebo členům orgánů společenství) určit v mandátní smlouvě
Tony pokud jste byl písemně na veřejném místě označen za dlužníka opravdu neoprávněně, na Vašem místě bych si určitě stěžoval, buď u soudu nebo minimálně u Úřadu na ochranu osobních údajů
staarman
Nevím jestli jste již podával nějakou stížnost – já ano.
1. Stěžovat si u soudu:
Nevím jak by měla vypadat stížnost. Znám jenom žalobu. Jedna moje žaloba na neplatnost usnesení shromáždění leží u KS v ÚL již 2 roky a 2 měsíce. Tudy by sice předlouhá cesta, navíc s nejistým výsledkem, mohla vést, ale nehodlám ji absolvovat.
2. Stěžovat si u ÚOOÚ:
Jednou mi napsal vedoucí oddělení stížností a konzultací p. Mgr Hejlík: „Právo na ochranu osobnosti podle Čl. 10 zákona 2/1993 Sb., o vyhlášení LISTINY ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD jako součástí ústavního pořádku České republiky, ve znění pozdějších předpisů, a § 11 a násl. Zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů, se lze domáhat v občanskoprávním řízení.“
I když už místo OZ je NOZ, tak si myslím, že obrátit se na ÚOOÚ je stejné, jako stěžovat si na lampárně nádraží Praha Smíchov
Tolik v dobrém k Vaší radě.
že výrokem „stěžovat si u soudu“ je míněna žaloba, sám jste dokázal svou reakcí, že je to nad slunce jasné, ale v pohodě:-)
staarman
Já volím lampárnu na Hlavním nádraží v Praze. Protože to mám blíže.
Ale obecně se bavím u odpovědí radilů: dejte to k soudu, k ÚOOÚ, podejte trestní oznámení atd. Netuší k čemu vlastně nabádají. Ta lampárna má stejný efekt a stojí méně nervů, času a peněz.
má „stěžování“ přeci jen větší význam než na chodbě domu, na diskusním portálu nebo na té lampárně. To je můj názor. I když při stavu soudnictví vám všem asi rozumím.
staarman
Jedině ve stanovách. U nás je to 3 týdny. Pokud to nemáte ve stanovách pak lze mít za přiměřenou lhůtu do měsíce.
Poslední komentáře