Nová společná anténa pro bytový dům.

Vložil Mirka. (bez ověření), 19. Listopad 2011 - 14:46 ::

Dobrý den.Mám dotaz ohledně digitálního vysílání.Náš bytový dům s deseti byty chce pořídit společnou novou digitální anténu i s montáží.Nevíte někdo kolik asi taková anténa stojí?Děkuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil svj1513, 21. Listopad 2011 - 12:59

    27 b.j., standardní multipexy (TV + rádia), kompletní výměna kabelových rozvodů a účastnických zásuvek (35let starých), cena 28988,–. Malé, ospalé provinční město na 145km D1. Šlo to rychle, funguje bez probémů a dokonce zde máme jenom asi tři satelitní maniaky s vlastními ant. na balkonech. Je třeba se poptat a vybrat. Kovařík

    Vložil Urbji (bez ověření), 20. Listopad 2011 - 22:59

    Při čtení příspěvků jsem žasnul, kam se dá cena při přechodu na digitál vyšroubovat. Jsme panelák z r. 1980 o 40 bj. Na sklonku roku 2009 jsem nechal udělat přípravy pro přechod na digitál s tím, že v provozu (u nás) byl pouze multiplex 1 a v analogu jsme chytali ČT1, ČT2, Nova, Prima, STV 1, STV 2. Za celkem 7 zesilovačů (které později šly přeladit k příjmu multiplexu 2 a 3 a pro multiplex Slováků), 1 zdroj a nějaké drobnosti jsme zaplatili 16 tis. Kč bez DPH (tehdy bylo DPH 9%). Podotýkám, že byly využity stávající rozvody STA. Jednotliví majitelé (uživatelé) bytů si pořídili settopboxy. Převod digitálu na analog je sice možný, ale naprosto nesmyslný.

    Vložil Janaaa (bez ověření), 20. Listopad 2011 - 20:26

    Paní Mirko vy jste si dovolila napsat na Lakeho portále dotaz a jak napsal LAKE : „Mirko, vždyť vy vůbec netušíte co si vlastně chcete pořídit“

    Jinak není vyloučeno, že vůbec společnou anténu nebudete potřebovat a vše chytnete na anténu pokojovou.

    Vložil lake, 20. Listopad 2011 - 16:12

    Mirka napsala: „Náš bytový dům s deseti byty chce pořídit společnou novou digitální anténu i s montáží“

    Mirko, vždyť vy vůbec netušíte co si vlastně chcete pořídit. Není vyloučeno, že stávající anténní systém plně vyhoví i pro příjem digitálních multiplexů. To vám sdělí odborník. Není vyloučeno, že váš stávající rozvod vyhoví pro rozvod signálu DVB-T (buď rovnou, nebo po konverzi VHF/UHF). To vám sdělí odborník. Ten vám též navrhne ostatní aktivní a pasivní prvky pro váš domovní rozvod.

    Byla zde zmínka o „společných set-top boxech“ (ve skutečnosti tím autor mínil nasazení sady jednotlivých laděných přijímačů a konvertorů z DVB multiplexu do signálu PAL (jeden přijímač pro každý jednotlivý program). O takovém řešení neuvažujte ani ve snu. Moje babička říkávala: „Toho bych se nedotkla ani posraným dřívkem.“. Důvody Vám sdělí odborník.

    lake

    Vložil J.K. (bez ověření), 20. Listopad 2011 - 16:49

    Ještě jste pane odborníku zapomněl napsat nevýhody vámi uváděné konverze. A co by na to řekla vaše babička ?

    Při kmitočtové konverzi, tedy převodu digitálního multiplexu z původního kanálu na jiný s cílem snížení ztrát v rozvodech, ovšem existují dvě základní rizika: některé přijímače přijímají pouze multiplexy, u kterých se skutečný kmitočet shoduje s kmitočtem signalizovaným v NIT. Takovéto přijímače nejsou schopny přijímat jakékoli vysílání pro konverzi kmitočtů. A za druhé, příjem v pásmu VHF s šířkou pásma 8 MHz podporují pouze některé přijímače.

    Vložil slušňák (bez ověření), 20. Listopad 2011 - 16:41

    dobře nyní již víme pane Laku k čemu „posrané dřívko“ nepoužíváte a nyní nám ještě napište k čemu se jinak v okruhu Vaší rodiny běžně „pos… dřívko“ používá…

    Vložil anonn (bez ověření), 20. Listopad 2011 - 16:34

    S posledním odstavcem naprostý souhlas.

    Jen bych dodal – POUZE převod do analogu je hovadina. Může mít ale smysl, pokud bude umět STA především digitál a NAVÍC se lidem se starou telkou udělá služba navíc a převedou se třeba dva, tři základní programy do analogu.

    Předseda

    Vložil lolek (bez ověření), 20. Listopad 2011 - 14:43
    • cit.„…chce pořídit společnou novou digitální anténu i s montáží…“
      • a co od ní slibujete? Pokud přijímat max. 12 FTA ze kterých stojí za to 8 přes STA (CT1,CT2,CT4,­CT24,Nova,Cine­ma,Prima,Cool) a nikdo nemá SAT, pak jistě ano. Pokud chcete nějaké jiné – musíte zvolit SAT (SkyLink, …) nebo CAB (UPC,O2,..) nebo IPTV (O2, …)

    • cit.„…Nevíte někdo kolik asi taková anténa…“
      • společná SAT pro SVJ je drahé řešené (zvláště pro Vašich pouhých 10 BJ)
      • společná CAB,IPTV – je nerealizovatelná – poskytovatelé skoro vždy nabídku individualizují
      • společnou STA můžete mít bez společných-STB (za ~22..25.000 spo­lečných nákladů a 10× ~500 individuelních – za nejlevnější čongovské STB) nebo se společnými-STB pro každý jeden kanál (~85.000 – kolem 8.000 za každý jeden z 8 FTA + cena instalace a antény samotné)

      Je tedy zjevné, že finančně nejvýhodnější je varianta společné antény a individuelních STB v celkové ceně do 35.000 celkových nákladů. Individuelní STB (s možností EPG,HDTV,stere­o,LNG,DVB-title,… tj. vše co varianta společných-STB neposkytuje) pak nepotřebujete u nových TV kde je STB na DVB-T (STA) vždy a většinou je součástí i DVB-C (CAB). Kdo má u vás vysokorychlostní internet si pak buď musí nebo dostane STB od ISP (DVB-IP)

    lolek

    Vložil svjvmt, 20. Listopad 2011 - 13:36

    Jednoduché a prosté, obejděte několik firem a nechte si zpracovat dle vašich požadavků rozpočet. U slušných firem je to zadarmiko. Pro 24 bytů to u nás vycházelo s novými rozvody SAT i pozemním atd. kolem 70 000 – 90 000. Ceny jsou smluvní. A nebrat nějakého soukromníčka, sice levného, ale za rok už nemusí nic dělat a co pak s reklamací, údržbou??

    Vložil tpd, 19. Listopad 2011 - 15:05

    no mám pocit že je to příliš odborná záležitost…na kterou vám bude muset odpovědět nějaký profik na příjem tv…záleží na síle signálu…rozvodech v domě a td…nejlépe je si pozvat odborníka aby vše na vašem domě proměřil a navrhl řešení i cenu…u nás jsme dávali taky novou anténu…ta nebyla drahá…cca do 1500,–Kč…ale bylo potřeba signál zesílit tak aby byl kvalitní příjem ve všech bytech…18 bytových jednotek…každé pásmo má svůj zesilovač za cca 4000,–Kč…no ale muže se to všechno měnit podle firmy která provádí požadované práce…a podmínek příjmu na vašem domě…

    Vložil fontanka (bez ověření), 19. Listopad 2011 - 19:54

    Máme digitální antenu za cca 45 000Kč,nový zesilovaž bezmála za 4 000Kč a dvojí měření signálu. K dnešnímu dni nás ta sranda vyšla bezmála na 55 000Kč. Rozumnější řešení – souhlasím s prvním příspěvkem,pozvat si firmu,a ne důchodce,dělající to „na koleně“ jako u nás…

    Vložil J.K. (bez ověření), 20. Listopad 2011 - 12:57

    Máte digitální anténu za cca 45 000,–Kč ? Můžete nám specifikovat jak taková anténa vypadá ? Cena nejlevnějších antén začíná někde na 1000,–Kč. Proč jste si odsouhlasili toho důchodce a teď si tady stěžujete. Je to i vaše chyba.

    Pro vaši informaci:Společnou televizní anténu lze pro příjem digitálního vysílání upravit v zásadě dvěma způsoby. Buď doplníme přijímače, které DVB-T vysílání převedou na analogové, nebo budeme rozvádět přímo signály DVB-T.

    STA se skládá z anténního systému (stožár + antény), hlavní stanice STA (obsahuje napájecí zdroj, zesilovače, modulátory a pod.), rozvodu signálu (kabeláž, rozbočovače) a účastnických zásuvek.

    Proto bych i ostatním doporučoval to co psal i pan tpd svěřte tyto věci odborným firmám, které tomu rozumí a udělejte třeba i výběrové řízení.

    PS: a pak se nedivte, když vás lidé minusují, když píšete takové „blbosti“

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".