Neschválený projekt na shromáždění.
Předseda, pravděpodobně z osobních důvodů, pošpinil nepravdivými informacemi můj projekt na shromáždění a tím přiměl velkou část vlastníků ho neschválit i přes souhlas všech institucí, které se k němu zde v Praze musely vyjádřit.
Rozhodl jsem se tedy znovu obejít vlastníky a vše důkladně vysvětlit. Postupoval jsem dle stanov. 1/3 vlastníků musí souhlasit s hlasováním mimo shromáždění SVJ a 1/2 vlastníků musí souhlasit se samotným projektem.
Nyní to vypadá, že vše splním a podpisy seženu.
Jak se bude případně řešit spor věci neschválení na shromáždění a pozdější schválení cestou mimo shromáždění?
Předpokládám, že to budu muset řešit v budoucnu s předsedou SVJ.
S pozdravem Jaroslav Šplíchal
Pokud se týká stavebních prací nebo jiných oprav ve společných prostorách, tak přece musí shromáždění tuto velkou opravu či práce schválit. Zároveň pověří výbor, aby vyhlásil VŘ pro PD nebo v případě změn, na které by měl být projekt (např. elektrorozvody, regulace tepla) se zadá prověřenému projektantovi. Projektant vypracovává i návrh rozpočtu v PD. Kdybyste tady napsal o jaký projekt se jedná. Co jste vlastně vyprojektoval?
Pokud jednáte přesně podle stanov, které my neznáme, tak na co se nás ptáte? Je přece jasné, že výbor či předseda by se měl řídit vůlí vlastníků bytů, jinak ho můžete odvolat a nechat zvolit nový statutární orgán. Získáte-li dost hlasů pro Váš projekt, přehlasovaní vlastníci se mohou do tří měsíců od skončení hlasování obrátit na soud, aby ten rozhodl. Proto, pokud jde o modernizační akci, bych se na Vašem místě pokusil opatřit si souhlas 75% vlastnických hlasů. Když jsme u nás v domě chtěli vestavět výtah, stavebnímu úřadu stačilo pro zahájení stavebního řízení, že máme 75% souhlasných hlasů pro jeho vestavbu, ale všichni vlastníci bytů byli účastníky následného stavebního řízení, než jsme získali dokument Stavba povolena. Tak se stalo, že výtah financovali jen jeho budoucí provozovatelé, kteří ho mají ve výlučném užívání, a ti i nadále plně financují jeho provoz. Ti, kdo se k projektu nepřipojili, to nestálo ani halíř, tak si neměli nač stěžovat.
„přiměl velkou část vlastníků ho neschválit i přes souhlas všech institucí, které se k němu zde v Praze musely vyjádřit“
Pro zajímavost, šlo o zamítnutí projektu vůbec, nebo prosazoval předs. projekt někoho jiného. To, že projekt odsouhlasily instituce přeci neznamená, že je pro společenství nutný a vhodný a že by ho mělo shromáždění schválit.
Poslední komentáře