Jednani SVJ

Vložil Jak nekorespondovat v SVJ (bez ověření), 29. Srpen 2024 - 15:47 ::

Co byste rekli na , zejmena VIII ?

Je uplatnitelna 7 denni predzalobni vyzva, paklize si sudruhovia (emeritni judr stbaci) odmavali nasledujici?

Ps: v podstate zadam pouze ja (ostatnim je to putna) a pouze financni cisla, ktere na shrom. nevi a podklady nepredlozi na pisemnou zadost. Zadam od brezna a tohle je vysledek - bod viii

——

JEDNACÍ ŘÁD SHROMÁŽDĚNI VLASTNÍKU JEDNOTEK
I.
1. ) Termín konání shromáždění a jeho program navrhuje výbor SVJ.
2. ) Výbor SVJ může též konstatovat potřebu projednání některé otázky ( některých otázek ), které náleží do působnosti shromáždění, mimo zasedání, a navrhnout její ( jejich ) projednání a rozhodnutí per rollam.

II.
Shromáždění se svolává vhodným způsobem , tak aby se o jeho konání měl možnost dozvědět maximální počet vlastníků. K tomu se volí vyvěšení pozvánky na nástěnce domu, zaslání pozvánky s přílohami emailovou korespondencí , případně zaslání poštou, výjimečně pak osobním předáním.

III.
Pozvánka na shromáždění SVJ se oznámí nejméně 15 dnů před datem konání shromáždění. Datum odeslání ( vyvěšení ) a datum konání shromáždění se do lhůty pro doručení nezapočítává. Pozvánka musí obsahovat navrhovaný program jednání shromáždění a podklady potřebné pro jeho posouzení.

Pro případ předvídané neúčasti se očekává, alespoň dva dny před konáním shromáždění informace pro výbor SVJ o této neúčasti. Bude-li avizovaná neúčast vyšší než polovina hlasů možných k dosažení při jednání shromáždění, pak bude konání shromáždění odvoláno. Stejně bude postupováno jestliže se v den konání shromáždění , na jeho počátku , nesejde vyšší než polovina hlasů možných k dosažení při jednání shromáždění. To nevylučuje možnost z řad přítomných navrhnout další body ( zejména v rámci různého ) pro příští jednání.

Po odvolání shromáždění bude zpravidla následovat návrh na jednání per rollam.

IV.

Průběh jednání shromáždění

a.) Prezence. ( Sejde-li se nadpoloviční většina hlasů bude shromáždění vlastníků jednotek zahájeno ).
b.) Shromáždění bude seznámeno s návrhem programu jednání a o tomto bude hlasováno an block. To nevylučuje, aby v průběhu hlasování kdokoliv sdělil, že ohledně konkrétního bodu je proti a nebo se hlasování zdržel.
c.) Průběh shromáždění řídí pověřený člen výboru SVJ ( dále jen řídící, nebo řídící shromáždění ). Každý bod programu je projednáván zvláště , je k němu umožněna diskuse a dle průběhu projednání navržen závěr a o tomto závěru je hlasováno.
d.) K hlasování vyzývá řídící shromáždění a nechá hlasovat tak, že prvně se hlasuje o tom, zda je někdo proti, dále pak zda se někdo zdržel hlasování a nakonec se hlasuje, kde je pro navržený závěr.
e.) V zápisu ze shromáždění se jmenovitě uvede, kdo hlasoval proti navrženému závěru a počet hlasů, které představuje. Dále se uvede počet hlasů těch , kdo se zdrželi hlasování a počet hlasů pro návrh. Závěr je přijat hlasovalo-li pro něj více jak polovina hlasů přítomných jednání shromáždění, s výjimkou kdy stanovy SVJ mají pro přijetí závěru jiné podmínky.
f.) Každý vlastník jednotky přítomný na shromáždění SVJ má právo se v diskusi vyjádřit ke každé projednávané otázce a to i opakovaně, sděluji-li nová stanoviska a názory. Jinak se opakující se obsah vyjádření je odmítnut a diskutující je vyzván, aby své vyjádření ukončil,

V.

Ukončení jednání shromáždění

a.) Byl-li vyčerpán program shromáždění řídící prohlásí shromáždění za ukončené.
b.) Mimořádně lze ukončit shromáždění pokud lze mít za to, že nebude schopno všechny body programu projednat. Důvodem bude zejména soustavné narušování průběhu schůze, včetně soustavného „ skákání „ do řeči bránící souvislému projevu hovořícího a nebo předčasný odchod ze schůze, který by snížil počet přítomných hlasů , tak, že by se shromáždění stalo neschopným hlasovat.
c.) V případě předčasného ukončení shromáždění zůstávají v platnosti dosud projednané body, o kterých již bylo hlasováno.

VI.
Zápis ze shromáždění

a.) Výbor SVJ provede či zajistí zápis ze shromáždění SVJ. Po vyhotovení zápisu má každý člen SVJ nárok na stejnopis tohoto zápisu.
b.) Každý člen SVJ účastnící se shromáždění má právo si pro vlastní potřebu, z jeho průběhu pořizovat zvukový záznam. Tím však nesmí narušovat průběh shromáždění , zejména hlasitou manipulací s nahrávacím zařízením , činění vlastních poznámek – komentářů do tohoto zařízení, či přibližováním zařízení k hovořící osobě.

VII.
Zásady pro jednání per rollam

Výbor SVJ , může navrhnout v písemné formě, aby vlastníci jednotek rozhodli o záležitostech, které náleží do působnosti shromáždění, mimo zasedání, s výjimkou rozhodnutí o změně stanov, nebo změně velikosti podílů na společných částech.
Návrh na hlasování per rollam se zasílá zpravidla s pozvánkou, která informuje o konání hlasování per rollam a počítá se, že hlasování per rollam proběhne po uplynutí 15 ti od po odeslání pozvánky, přičemž den odeslání a den zahájení hlasování per rollam se do této lhůty nepočítá. Na průběh samého hlasování se pak ponechá lhůta další 7 dnů. Obsahuje-li pozvánka současně návrh na hlasování per rollam, pak se tyto lhůty sčítají. Spolu s pozvánkou se zasílají podklady k posouzení projednávané věci a návrh usnesení. Každý vlastník, který se hlasování per rollam účastní, uvede do návrhu na hlasování jak hlasuje ( o návrhu usnesení, předmětu hlasování ) den, měsíc a rok , kdy hlasoval a svůj podpis . Výsledky hlasování zašle hlasující výboru SVJ . Datum a podpis není třeba jsou- li zjistitelné z údajů media, kterým byl hlasovací lístek zaslán s výsledky hlasování výboru SVJ.

Výbor oznámí všem vlastníkům jednotek v písemné formě výsledek hlasování, a pokud bylo usnesení přijato, oznámí jim i celý obsah přijatého usnesení. Rozhodnutí se přijímá nadpoloviční většinou hlasů všech vlastníků jednotek. ( Neurčují-li stanovy SVJ něco jiného )

VIII.
Další související otázky
Korespondence

a.) Koresponduje-li vlastník jednotky se společenstvím vlastníků ,činí tak prostřednictvím předsedy výboru SVJ, v případě jeho nedostupnosti , prostřednictvím pověřeného člena výboru SVJ. Pro příjem korespondence je určena poštovní schránka, dále pak ,datová schránka SVJ a je možná i emailová korespondence. Bez ohledu na označení adresáta jde vždy o korespondenci určenou všem vlastníkům jednotek a mají právo se s ní formou přeposlání seznámit, eventuálně k ní zaujmout stanovisko. K případnému zákazu odesílatele se nepřihlíží. Stejně tak je možné dle rozhodnutí adresáta tuto korespondenci přeposílat jiným subjektům.

b.) Výbor musí zvážit svoji legitimitu k vyřízení této korespondence a to vždy jako celku. Byť by obsahovala prvky pro jejíchž vyřízení je výbor SVJ kompetentní , nevyřizuje jí a předloží nejbližšímu shromáždění SVJ, jestliže ostatní části téže korespondence jsou v rozporu s pravidly slušnosti, či snahou o osobní diskusi s členy ( členem ) výboru SVJ , směřuje-li proti samotnému výboru SVJ či jeho členu, nesvědčící-li o zájmu pisatele legitimně kontrolovat činnost výboru SVJ ,ale naopak svědčí o provokativní či nečisté motivaci pisatele.

c.) Výbor SVJ je nekompetentní řešit korespondenci označenou jako „ urgence „ „ výzva označená číslem, npř. třetí výzva „ a všech podobných označení , pokud není výrazně překročena tímto jednacím řádem stanovená lhůta k vyřízení původní písemnosti a je patrno, že pisatel se dovolává něčeho co mu výborem SVJ nebylo, dle jeho názoru, dosud poskytnuto. V takovém případě se předkládá jak původní, tak i další korespondence nejbližšímu shromáždění SVJ. Výbor SVJ neřeší ani písemnosti v nichž si pisatel stanovuje lhůtu k vyřízení. Stejně tak korespondenci o věci, na kterou již bylo pisateli dříve odpovězeno a nová korespondence je v podstatě opakováním či modifikací původního tvrzení pisatele. Rovněž takovouto korespondenci předloží výbor nejbližšímu shromáždění SVJ.

d) Lhůta pro odpověď korespondujícímu vlastníku činí zpravidla jeden měsíc.
Zašle-li vlastník jednotky další korespondenci v době, kdy mu ještě nebylo odpovězeno na korespondenci předchozí, může být měsíční lhůta počítána až od data poslední korespondence.

d.) Bude-li se korespondence dotýkat událostí starších 3. kalendářních let, je lhůta pro její vyřízení zpravidla dva měsíce. Totéž platí u druhého podání, které je obsahem opakování podání předešlého (jiného.) , rozhodne-li se výbor SVJ takové podání vyřídit a nepředkládat jej shromáždění SVJ dle výše uvedeného.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.