dotaz
Jak postupovat v případě že nový znalecký posudek ( v roce 2014) ,prokázal že se u mne nejedná o nemoc z povolání , pro kterou se mnou byl rozvázán pracovní poměr . Jedná se tedy o prokazatelnou škodu na výdělku + ostatní ) a pokračující škodu na starobním důchodu (cca 5 mil Kč ), Soudy postupovali , včetně ministerstva – zřejmě nesprávně a zamítli všechny skutečnosti , včetně nereagování na nový znalecký posudek z pracovního lékařství
Podat žalobu na určení, že pracovní poměr trvá, a současně žalobu na vyplacení náhrady výdělku. U žaloby na plnění požádat o přerušení řízení do doby rozhodnutí v určovací věci.
Neplatné rozvázání pracovního poměru můžete zpochybnit u soudu pouze v případě,že jste v zákonom stanovené lhůtě sdělila zaměstnavateli, že trváte na trvání pracovního poměru z důvodů neplatného rozvázání pracovního poměru. V opačném případě rozvázání pracovního poměru už zpochybnit nemůžete.
§ 69 Zákoníku práce
(1) Dal-li zaměstnavatel zaměstnanci neplatnou výpověď nebo zrušil-li s ním zaměstnavatel neplatně pracovní poměr okamžitě nebo ve zkušební době, a oznámil-li zaměstnanec zaměstnavateli bez zbytečného odkladu písemně, že trvá na tom, aby ho dále zaměstnával, jeho pracovní poměr trvá i nadále a zaměstnavatel je povinen poskytnout mu náhradu mzdy nebo platu. Náhrada podle věty první přísluší zaměstnanci ve výši průměrného výdělku ode dne, kdy oznámil zaměstnavateli, že trvá na dalším zaměstnávání, až do doby, kdy mu zaměstnavatel umožní pokračovat v práci nebo kdy dojde k platnému skončení pracovního poměru.
Poslední komentáře