Dotaz
1. Pokud za mnou dochází do mého bytu manžel, který má svou vlastní domácnost na jiné adrese, je u mne povinen za užívání výtahu platit ja jako by byl člen mé domácnosti? 2. Nemám důvěru ve výbor, který byl u nás v domě zvolen, protože pro mne jako spoluvlastníka nic nedělá, když nahlásím závadu (zatéká mi do bytu ze střechy) neřeší to, vše si musím zařizovat sama. Jedná se o více věcí. Jsem povinna v tomto případě platit měsíčně 140,– Kč na tento pro mne nefungující výbor? Jaké vyplývají sankce, když odmítnu platit a případně nezaplatím pro ně tuto odměnu? Janovská Marie
Bydlí u Vás a nebo ne? Když ne, pak může přijít třeba desetkrát denně a svézt se výtahem a platit za něj nebudete. My máme v povinnostech vlastníků udat a bezodkladně hlásit počty bydlících. Z toho se odvíjejí výše plateb. (samozřejmě nikdo sám nepřijde hlásil, takže výbor v lednu musí obejít dům a s každým to konzultovat a nechat si to podepsat).
A k zatékání. Náš dům má opačný problém, má se dělat a vlastníci neumožní přístup do bytu (okna, ventily…) a tak se nedělá.
A co kdybyste se zkusila sama přihlásit do Výboru? Nevím, jak velké jste SVJ, nás je jen 7, takže při platbě 150Kč to dělá celkem 1050Kč měsíčně na celý Výbor (přičemž ovšem z toho 450Kč platí vlastně členové Výboru sami sobě!)a nedovede si představit, kolik práce a času správa domu obnáší. Hůř placenou práci už neznám.
Plně souhlasím, ono se to lehce kritizuje, když se stojí mimo.
Jsem předseda družstva o 24 bytech a získal jsem dojem, že ostatní členové našeho družstva jsou nejzaměstnanější lidé v republice, protože na nic nikdo nemá čas. Ale každý ví, že ONO BY SE MĚLO.....
Hezký den PavelSVJ@centrum.cz
Poslední komentáře