Dohoda není možná.Bude rozhodovat soud.Jak to dopadne?
Naše SVJ si nedávno odhlasovalo většinou zateplení domu.Budeme si brát společný úvěr.Tři vlastníci nesouhlasí a předem nám písemně dali vědět že zdůvodů jejih nezaměstnanosti a pobírání sociálníh dávek s tímto rozhodnutím nesouhlasí.Jedná se o rodiny s dětma.Navíc podali návrh k soudu aby rozhodl,jestli je zateplení domu nutnou opravou.Také napsali že je chceme úmyslně zadlužit.Odmítají jakékoliv zvýšení plateb do fondu oprav.Máme počkat do rozhodnutí soudu?To může trvat i několik let. Děkuji a přeji všem hezký den.
Řeknu to takhle – dokud nerozhodne soud, že usnesení neplatí tak platí. Takže opravujte vylepšujte dokud to jde. Pokud někdo na bydlení v domě nemá, může se odstěhovat do levnějších domů, určitě tam budou mít pár dalších „přizpůsobivých“ sousedů.
Předseda
Já souhlasím s annonem. Pokud bylo platně rozhodnuto, tak rozhodnutí platí. Minorita nemůže rozhodovat o osudech majority. Ještě k tomu žalobou u českých soudů. To se povleče a kvůli třem prudičům se nebude nic dělat? Pokud nemají peníze, mohou se svobodně odstěhovat.
jestli souhlasíte, nebo ne je váš problém „také předsedo“ , ale je potřeba si přečíst i další následné věci, kdy nabývá rozhodnutí v platnost. A tuším, že je tam lhůta 60 dnů. Pokud budete konat a napadnuté rozhodnutí soud potvrdí, může se stát, že budete nést náklady jako pověřený člen výboru. Určitě Lake by to tu vysvětlil lépe. Někde zde tu dokonce byl již podobný případ řešen a vlastník, který napadnul rozhodnutí schůze spor vyhrál.
Pane Bergmane, rozhodnutí shromáždění nabývá platnosti při jeho odsouhlasení. Pokud máte jiný názor, prosím argumentujte předpisem, který si mám přečíst. Předpokládám, že takový předpis jste si pouze vymyslel. Jestli něco tušíte, je pouze Váš problém. Lhůtu 60 dní jste si také vymyslel. Samozřejmě je teoretická možnost, že by žalující vlastník něco vyhrál u českého soudu. Pokud ale výbor postupuje v souladu s právem, má vše řádně odsouhlaseno, tak mu 3 kverulanti nemohou zabránit provést to, co si přeje většina.
Takto řečeno to vypadá velmi jednoduše. Na druhou stranu je nutno vzít v úvahu to, že pokud tito tři nebudou platit do „fondu oprav“ vyšší částku, budou muset ostatní majitelé bytů za ně splácet úvěr a nedoplatky na nich vymáhat soudně. A to je také běh na dlouho. Pokud jsou nezaměstnaní a mají děti není asi mnoho věcí, které by se jim v případné exekuci daly zabavit. Z dotazu také není jasné kolik bytových jednotek v domě je a jak by případné platby za tyto tři zatížily ostatní majitele bytů
Vážení.Neustále slyšíte jak vláda tak i soudy varují občany před zadlužováním.Domnívám se že tyto tři rodiny které nesouhlasí,tak ví že nebudou mít na splácení úvěru,respektive nebudou mít na splácení navýšeného fondu oprav.Je velká šance že jim soud dá za pravdu.Co potom?Zateplení domu se nepovažuje za nutnou opravu která nesnese odklad.Navíc pokud pobírají sociální dávky,tak ty nejsou určené na platbu modernizaci domu.Ty jsou určené na nutnou potřebu v domácnosti.
Pane Josef přesně Vám rozumím. Dnes je v módě si na vše půjčovat a spousta lidí na to slyší. Ti zde, kteří zde odsuzují ony tři rodiny, neví nic o tom, z jakého důvodu nemají práci. Každý z nás může o ní přijít a bude mít okamžitě jiný názor. Ono napsat ať se odstěhují, je moc jednoduché a zavádějící.
Móda nemóda on je rozdíl půjčit si na telku s úrokem 20% kde mi nákup NIC nepřinese a půjčit si na stavební úvěr za pár procent kde mi výsledek přinese menší či větší úspory.
Znovu opakuji, pokud někdo nemá na to bydlet s VĚTŠINOU a nechce se přizpůsobit, může svobodně byt prodat (vždyť on určitě nemá zas tak malou hdonotu) a koupit levnější v nějakém polorozpadlém domě kde určitě žádný úvěr nemají.
V jakémkoliv celku se vždy musí menšina přizpůsobit většině. Proč zrovna v tomto případě by měla většina ustupovat?!
Je to obecný trend který si dodnes někdo nehodlá připustit. Bydlet se dá levně a bydlet se dá draze. A dneska stále existují anomálie kdy ne nezaměstnaný „sociální případ“ nadává že nemá na poplatky ale přitom bere dávky, vlastní byt za milion a bydlí třeba v Praze.
Mimochodem věřte tomu, že ve stejném domě se ten kdo žije na dávkách má lépe než „chudák“ pracující. Pracující šetří např na vodě každý kubík, dávkař si nechá potvrdit spotřebu (v jakékoliv výši) a úřad vše proplatí. Ano sice možná úřad neproplatí příspěvek na správu domu ale na druhou stranu si dávkař může dát denně 4 vany teplé vody zadara. Je tohle normální?
Předseda
Poslední komentáře