Chyba v účetnictví z přelomu roku 2005/2006
Dobrý den,
při kontrole účetních výkazů (získané nyní od minulého výboru) jsem narazila na pikantnost – KZ dlouhodobé zálohy k 31.12. a PS k 1.1. se liší o více jak 20tis. Chci se zeptat, jestli se to dá ještě nyní nějak řešit se správcem, anebo zda se na to vztahuje promlčecí 3-letá lhůta.
Děkuji, Hana
Jak se můžou lišit účetní doklady k 31.12. a 1.1. – předpokládám návaznost datumu. Nevím jako vinu v tom má váš minulý výbor, patrně vše prohýřil o silvestrovské noci. Zde se ale opět potvrdilo, že správce nemá žádnou trestní odpovědnost a za nemalé peníze které dostává si může dělat co chce. To platí o každém správci, neznám výjimku. Každý správce se chová jako vlastník domu, někteří mají tu troufalost, že si to dají i do smlouvy a bláhoví zástupci vlastníků k tomu připojí podpis aniž by mrkli okem. Správce musíte úplně ve všem kontrolovat a ještě se bude cítit uraženě. Tak je „stvořený“ zákon.
Obojí je pravda:
záležitost je promlčena,
a současně platí, že je možné záležitost řešit.
Jožo
Jde také o to, kdy se o tom poškozený dozvěděl. Vyberte si, viz
§ 100 (1) Právo se promlčí, jestliže nebylo vykonáno v době v tomto zákoně stanovené (§ 101 až 110).
Promlčecí doba § 101 Pokud není v dalších ustanoveních uvedeno jinak, je promlčecí doba tříletá a běží ode dne, kdy právo mohlo být vykonáno poprvé. § 106 (1) Právo na náhradu škody se promlčí za dva roky ode dne, kdy se poškozený dozví o škodě a o tom, kdo za ni odpovídá. (2) Nejpozději se právo na náhradu škody promlčí za tři roky, a jde-li o škodu způsobenou úmyslně, za deset let ode dne, kdy došlo k události, z níž škoda vznikla; to neplatí, jde-li o škodu na zdraví.
Poslední komentáře