Blanko,
Pokud jde o plné moci a usnášeníschopnost:
Plná moc se uděluje konkrétní osobě, která na shromáždění zastupuje vlastníka. Usnášeníschopnost se tedy počítá z hlasů přítomných i hlasů zastoupených na základě plné moci.
Pokud jde o hlasování:
Ve vašem SVJ máte v organizaci shromáždění neuvěřitelný guláš. Prezenční listina (je pouze jedna) je něco jiného, než hlasovací listiny (jsou pro každé hlasování zvlášť). To, co se dělo u vás, znamená, že kdokoliv může úspěšně napadnout hlasování a zablokovat kteroukoliv ze schválených akcí.
Pokud u nepřítomného vlastníka máte v prezenční listině uvedeno "omluven", pak jej nemůžete počítat do přítomných. Jeho hlas se nepočítá, protože tam nebyl. Musel by mít napsáno "zastoupen panem X. Y. na základě plné moci". Tento pan X. Y. pak hlasuje jménem nepřítomného vlastníka a zapisuje se místo něj do hlasovací listiny.
Mimochodem, existuje rozsudek Nejvyššího soudu, který stanoví, že usnášeníschopnost shromáždění musí být v zápisu výslovně uvedena U KAŽDÉHO HLASOVÁNÍ. To prakticky znamená, že na hlasovací listinu se musí podepsat všichni hlasující - buď do sloupce "pro", nebo do sloupce "proti". Soud tak reagoval na případ, kdy se nedalo ze zápisu zpětně doložit, že shromáždění bylo v době hlasování ještě usnášeníschopné (vlastníci postupně odcházeli).
Jakým kvórem se hlasuje o jednotlivých záležitostech se zde probíralo nesčíselněkrát a je to v zákoně uvedeno.
P.S.: dávejte příspěvkům nějaké přiléhavé názvy. Zde se přece na výši příspěvků vůbec netážete.
lake
Poslední komentáře