Tazatelko, bylo by třeba vysvětlit, zda u rodičů v nájemním či společenství vlastníků. Zkuste hledat zde v bohaté diskusi a nezakládat nové vlákno. Zde v diskusi se řešilo i to, jak platit když dotyčný je v létě na chatě. Zadejte zde v diskusi enbo na internetu „Trvalé bydliště“. Význam institutu Trvalé bydliště je jiný, než k platbě služeb.
- – – – – – – –
Ohledně trvalého pobytu www.pravnik.cz/…vyuziva.html
"Trvalý pobyt je údaj „pouze“ evidenční. Pracuje s ním ale řada dalších zákonů a navazuje na něj řada práv a povinnosti (právo volební, výkon mandátů v obecních zastupitelstvech, poskytování sociálních dávek, příspěvku na bydlení, úhrada poplatku za svoz a likvidaci odpadu, parkování v placených zónách, exekuce apod).
Poplatek za svoz a likvidaci odpadu je ve většině obcí povinen uhradit každý, kdo zde má trvalý pobyt, a obec nezohledňují, jestli zde skutečně bydlí a odpad produkuje".
- – – – – – – –
Je nesmysl aby platila za vodu (dle trvalého bydliště) osoba ve výkonu trestu, v LDN a pod.
Žádejte po předpisovateli poplatku, na základě jaké normy předepisuje platbu nebydlící osobě.
K vodnému odkazuji např. na vlákno http://www.portalsvj.cz/…uctovani-svj
I na webu, které má asi něco společného s vodou (www.vodarenstvi.cz), se konstatuje, že
… podle MMR neexistuje právní úprava, která by zastřešila úpravu služeb s užíváním bytu, stanovila obecná pravidla rozúčtování a upravila práva a povinnosti stran, postupy a lhůty pro rozúčtování.
Aktuálně zákony řeší platby za služby jen u nájemního bydlení. Nová norma změní podmínky pro úhradu vodného a stočného, odvozu odpadu nebo užívání výtahů.
/31.10.2011 CTK/
Poslední komentáře