Dobrý den!
Začal jsem ře-shit, dáse napsat, že díky Vám, náš shodný problém.
Sousedka měla jako druhý sklep zádveří bývalé kotelny. Místnost o výměře 0,9 × 1,1 m. Dveře vedoucí ze zádveří zále do kotelny byly zazděné a tak nebyl nikde problém.
Jenže my jsme po rekonstrukci začali kotelnu používat a bylo nepřípustné do ní chodit pouze venkovními vraty.
Sklep jsme jí přestěhovali jinam a shodou okolností znovu na místo o rozloze 0,9 × 1,1 m. Ale to místo je dispozičně jinde, než je zakresleno v plánku – příloze prohlášení „Vlastíka“, které je vloženého v kastrátu.
Hovořil jsem o tomto konkrétním problému s právníkem kastrátu a ten mi řekl následující:
Pokud se tím nezměnil jmenovatel podílů na společných částech domu, není možné nic oficiálně zapsat, neboť k žádné transparentní změně v LV nedochází. Přesto je možné vložit nový plánek jen tak, k archivačním účelům, stejně jako je založeno zmíněné PV. Ale zapsat není co.
Dále se často stane, že se modernizují byty a přebouráním několika příček najednou dojde ke změně výměry vlastní jednotky a tím i změně podílu na společných částech domu.
PV si můžete „obšlehnout“ podle toho minulého s tím, že zapíšete změny, pro které je podáváte znovu jako nové.
Potom se jedná natvrdo o oficiální vklad (jako kdybyste vkládal nové vlastnictví jednotky), tedy s poplatkem 500,— Kč a dalšími peripetiemi.
I tumuto de facto čelím, neboť se mi z bytu o oficiální výměře 62,85 m2 podařilo vytlouci 65,70 m2.
Lidová odpověď pana Xypsilona, nikoli jako od právníka katastru, ale od normálního člověka, znalého problematiky, byla tato: „Kdybychom byli němci, jistě byste to musel jít povinně zapsat. Ale tady v Německu nejsme a tak k tomu můžeme přistupovat jako každý, totiž, že takovéhle drobnosti se neřeší. Pokud však chcete mít všechno naprosto doonalé, tuto mou radu ignoroujte a ten návrh na zapsání podejte.“
Jeho slova mne poučila a proto: I Vy sám se rozhodněte, jaxe k tomu postavit. (-: Já se rozhodl to nechat být. (-:
Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz
Poslední komentáře