V tomto případě jak SVJ, tak vlastník se chovají iracionálně a neodpovědně. Společenství zřejmě neplní svůj závazek topit na vnitřní teplotu 21°C (což ovšem znamená minimálně 22,5°C v rohových místnostech a 23°C v rohové místnosti pod střechou nebo nad nevytápěným sklepem), viz vyhláška 194/2007 Sb., §2.
I přes písemné upozornění jste nezjistili důvod nedotápění ani nesjednali nápravu.
Pokud vás zajímají pouze "právní nároky", přečtěte si o tom v Zákonu o vlastnictví bytů, §13/2. Nárok byste museli zřejmě vymáhat soudně. Vlastník by proti vám mohl naopak uplatnit nároky za snížený komfort bydlení, náhradu za sanaci plísní v bytě.
Pokud byste se ptal na čistě FINANČNÍ páky, které vůči odpojenému vlastníkovi máte, najdete je ve vyhlášce 372/2001 Sb., konkrétně §6/2. Možno použít i důraznější §4/7 vyhlášky, pokud se usnesete nainstalovat indikátory (IRTN) na jednotlivé radiátory. Nemá-li radiátory, jde o "neumožnění instalace".
Ostatně montáž indikátorů bych vám doporučil jako první a základní opatření pro šetření energií. Pak může každý topit podle svých požadavků. Zároveň se s vlastníkem zkuste rozumně dohodnout, aby radiátory vrátil na místo. Finanční hrozba podle 372/2001 je dostatečným argumentem.
lake
Poslední komentáře