Vložil Pavel, 2. Prosinec 2009 - 1:39

A: chci se zeptat jak se chovat a co dělat v připadě, že přijde předseda výboru SVJ na schůzi vlastníku pod vlivem alkoholu.

P: na to se nedá odpovědět, pokud není známo jak údajný alkohol případně ovlivnil výkon jeho funkce

A: Dále zda je vůbec možné za těchto podmínek schůzi zahájit, popř. v ní pokračovat.

P: pokud neporušil nějaký předpis nebo stanovy, tak ano.

A: A zda vše co bylo odhlasováno je v pořádku či nikoli.

P: samotný údajný alkohol na to nemá vliv. Vliv má neplatně svolané shromáždění, neusnášeníschop­nost, jiné kvorum než stanoví zákon, neprůkazné hlasování etc.

A: Dále se chci zeptat jak se zachovat když členové vedení schválí mezi sebou vybudování antény a systému digitální televize v ceně cca 15000,– Kč bez svolání schůze a bez odhlasování tohoto kroku jednotlivými vlastníky SVJ.

P: pokud neporušili stanovy, tak je to platné

A: Dále se chci zeptat zda je hlasování platné, když ani jeden z členů SVJ nepodepsal listinu o hlasování (či hlasovací lístek).

P: neznám předpis který by vyžadoval nějaké podpisy na nějakou listinu o hlasování. U velkých SVJ to ani prakticky nejde. K tomu slouží orgány shromáždění – předsedající, zapisovatel, skrutátoři, ověřovatelé zápisu.

A: Je v takovémto případě možné hlasování napadnout? Protože se může stát, že někdo později řekne já jsem nic nepodepsal a já s tím nesoulasím, i když při hlasování souhlasil.

P: napadnout lze vše. Jiná otázka je, jak to posoudí soud. Doporučuji zvolit orgány shromáždění a minimalizovat případné napadnutí jednotlivých usnesení.

Závěr: na netu bývá zvykem uvést nějaký podpis/nick

Hezký den!

Pavel

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.