Vložil lake, 28. Září 2009 - 1:45

Vážený pane AnonymousX,

K druhému bodu Vašeho příspěvku
Doporučuji přečíst §82 a §83 zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád). Zjistíte, za jakých podmínek je možno nařídit domovní prohlídku. Tu by soud nařídil pouze jde-li o trestný čin. V našem případě není tato podmínka splněna, ani nemůže být: Nikdo neví, kolik teplé vody přípojkou proteklo, tedy nelze zjistit, zda vznikla škoda nulová, malá (přestupek), nebo větší (trestný čin). Ale o této překážce jsem už hovořil ve svém předchozím příspěvku.

K třetímu bodu Vašeho příspěvku
Námitka je bezpředmětná. Zřejmě jste nečetl první odpověď v tomto vláknu. Tazateli jsem v ní doporučil: "Vyčkejte, až bude doma pouze některý nekonfliktní člen rodiny".

Ke čtvrtému bodu
Zcela s Vámi souhlasím, pouze jsem tazateli poradil, jak získat důkazy. Bez nich totiž nebude možné "černému" odběrateli naúčtovat trojnásobek nákladů na teplou vodu podle vyhlášky 372/2001 Sb.

To bude totiž jediný trest. Případné trestní oznámení (podle Vašeho návrhu) bude odloženo, protože bez svědectví a fotografií nebude možno nijak prokázat ani existenci přípojky, ani vzniklou škodu a tedy ani trestný čin. Domovní prohlídku za tohoto důkazního stavu soud nenařídí. Stejně by dopadlo případné přestupkové řízení.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.