Vložil Pavel, 30. Červen 2007 - 21:06

Ad 1) Předpokládám, že jste zvolili 5ti členný výbor. Po odstoupení těch dvou „členek“ by zůstali ještě 3 a k usnášeníschop­nosti jsou potřeba právě 3, k přijetí usnesení výboru pak stačí jen 2. Nutit někoho, aby byl členem výboru, i když s tím ještě před několika hodinami souhlasil, podle mne nejde. Ale zajímal bych se o důvody jejich rezignace. Třeba chtěli být místo/předsedkyní?

Ad 2) Ustanovení, že ve výboru musí být zástupce z každého vchodu, považuji osobně za velmi hloupé. Máme vchodů 6 a také takový návrh při projednávání stanov padl. Právě s poukazem na skutečnost, že se z nějakého vchodu nemusí najít kandidát, nebo, že nebude zvolen, se toto ustanovení nakonec do stanov nedostalo. Nikoho z příslušného vchodu totiž nemůžete nutit, aby byl v orgánu ve kterém nechce být. Zákon ale obdobné otrocké ustanovení má v § 9/9, ale ZoVB je špatný zákon a §9/9 platí jen pro speciální situaci.

Ad 3) Směnky jsou velmi vážná věc. Jedná se o zajišťovací směnku nebo o směnku, kterou se potvrzuje nějaký dluh? To zajištění/dluh je reálný nebo je tam nějaké protiprávní jednání?

Pokud nemáte ve stanovách zákaz, že výbor nesmí podepsat směnku bez souhlasu shromáždění, tak směnku obecně podepsat může, protože výbor je statutární a výkonný orgán.

Pokud směnka jen jistí např. úvěr bance, tak si myslím, že je to v pořádku.

Hezký večer!

PavelSVJ@centrum­.cz

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.