- „… tak se podivejte na písm. G, H a k tomu příslušející I onoho §4. Pokud by to bylo jak říkáte, tak by písmeno I bylo zbytečné, ne?“
Vůbec netuším co to zde píšete. Buď zkuste vyjádřit se srozumitelně, nebo to zabalte.
- „A nebo u malého vodoměru to berete jinak než u velkých kamen (kotle)?“
Pokud nejste schopen porozumět že vodoměr je vodoměr a kotel je kotel, nechte si to od někoho vysvětlit.
- „… a jak to přeúčtovat nájemci? Dal byste mu jednu pětinu při životnosti 5 vodoměru anebo celé najednou?“
Zaleží přece jen na Vás, zda náklad na opravu/výměnu vodoměrů uhradí najednou, nebo mu povolíte pět ročních splátek, nebo 60 měsíčních splátek.
- „Anebo byste mávnul rukou a zaplatím to ze svého, tedy z nájmu, resp. z platby do fondu oprav?“
Pletete páté přes deváté. Nájemné je Váš příjem, takže z přijatého nájemného můžete vzápětí něco zaplatit. Takzvaný „fond oprav“ je Váš výdaj, takže z vydaného příspěvku na správu domu nemůžete zaplatit vůbec nic. Děláte si srandu, nebo jste zmaten?
- „Nicméně nejspíše jde tady o to, že to tedy není v 308/2015 proto, že …“
Nemám bohužel křišťálovou kouli, abych uhodl proč to či ono není v právním předpisu zmíněno. Myslím, že to netušili ani členové vlády, když schvalovali předpis č. 308/2015.
- „Já to řešil pouze z důvodu, že jsem si původně myslel, že to je oprávněný náklad na bydlení.“
Není to oprávněný náklad na bydlení. Podle zákona o státní sociální podpoře (1995/117/§25/1) platí, že náklady na bydlení tvoří u bytů užívaných na základě nájemní nebo podnájemní smlouvy nájemné, a dále náklady za plyn, elektřinu a náklady za plnění poskytované s užíváním bytu, kterými se rozumí zejména náklady za dodávku tepla (dálkové vytápění) a centralizované poskytování teplé vody, dodávku vody z vodovodů a vodáren a odvádění odpadních vod, provoz výtahu, osvětlení společných prostor v domě, úklid společných prostor v domě, odvoz odpadních vod a čištění jímek, vybavení bytu společnou televizní a rozhlasovou anténou a odvoz komunálního odpadu.
Justitianus
Poslední komentáře