podlaha garáže se „těžko bude hradit z FO domu, když je v prostoru, který není společný. Ze stanov vyplývá, že je tvořen FO a do něj přispívají všichni podle podílu na spol. částech. Garáž z toho dělá víc než třetinu. Vjezdová vrata jsou dle prohlášení součástí garáže, takže když ty by se museli třeba měnit, tak z FO to asi půjde jen stěží“
„okruh spoluvlastníků garáže není ani stejný, jako okruh vlastníků všech bytových jednotek (někdo si k bytu proste parkování nekoupil)“
- – – – – – – – – – – – – –
Tomu fakt nerozumím,
- podlaha garáže „je v prostoru, který není společný“, přičemž „Garáž je víc než třetinu společného prostoru“
- „vjezdová vrata jsou dle prohlášení součástí garáže, takže když by se museli měnit, tak z FO to asi půjde jen stěží“ !!!
Dotaz:
- uživatelé garáže, nevlastníci BJ v domě přispívají do „FO“ a na úklid, světlo domu a odpadky stejně jako vlastníci BJ, i když do domu ani nevkročí ?
- garáž je
- v podzemí domu, neboli na pozemku na kterém stojí dům
- nebo na jiném pozemku ?
Co máte v Prohlášení o společných částech ? Je v nich uvedena garáž ?
Společné části jsou obecně popsány v 366/2013 Sb., § 4, 5, 6
Dle § 4
"Společnými částmi nemovité věci může být
- vedle pozemku, na němž je dům postaven,
- také pozemek funkčně související se správou domu a s užíváním BJ, na němž jsou zejména … parkovací plochy, dvory nebo jsou na něm umístěny drobné stavby
- – – – – – – – – – – – – – –
Hledejte (chcete-li) zde v diskusi nebo na internetu.
Např.
Závěr:
Vysvětlení režimu garáže není (mně osobně) z vašich příspěvků zcela jasný. Na to se zde odpovídá „citujte z prohlášení které my neznáme“
Radu vám může dát jen ten, kdo režim garáže (vztah k domu s BJ) pochopil
Poslední komentáře