☀ Zda je možné vyžádat si výkaz činnosti
Jistěže je to možné. Je však téměř jisté, že dostanete velké prd. K povinnostem statutára nepatří sestavování nějakých osobních pracovních výkazů. Nejspíše tedy žádný takový výkaz nemá, a nebude jej sestavovat jen kvůli Vám.
☀ Zda je možné požádat o nějaký audit
Jistěže je to možné. Když si ten zbytečný audit zaplatíte, proč ne. Objednejte si klidně dva nebo tři audity, budete to možná mít se slevou.
☀ Zda je možné člena na základě pochybení odvolat
Děláte si z nás srandu? To máte přece napsáno ve vašich stanovách! Jestliže se nás ptáte na věc, kterou můžete znát jedině Vy, pak zjevně nejste schopna orientovat se v běžných životních situacích.
☀ Kdo by měl takové oprávnění?
Viz odpověď na předchozí otázku.
☀ Zda je nějaká možnost vymoci odměnu zpětně za nevykonanou práci
Odměna náleží za výkon funkce. Nikoliv za „vykonanou práci“. Nejde o závislou činnost! Statutár není uklízečka ani soustružník, nemá stanovené pracovní normy a není odměňován podle počtu vyrobených kusů, ani podle metrů čtverečních vytřené podlahy. Jestliže osoba je členem výboru a je zapsána v rejstříku jako člen výboru, pak vykonává funkci, nese ze zákona odpovědnost za řádné hospodaření a ručí veškerým svým majetkem za případnné škody. Jestliže za výkon funkce byla sjednána odměna, pak členovi výboru náleží tato odměna po celou dobu výkonu funkce.
O výši odměn může být rozhodnuto jedině do budoucna (nikoliv zpětně). Kdo rozhoduje o výši odměn jednotlivým členům výboru – to se nejspíše dočtete ve vašich stanovách, v rozhodnutí shromáždění, nebo ve smlouvě o výkonu funkce sjednané mezi SVJ a členem statutárního orgánu. Zjistěte si to, namísto psaní nesmyslných dotazů.
Justitianus
Poslední komentáře