Vyúčtování tepla příklad
Vyúčtování tepla příklad Příklad při překročení dolního
limitu.
Protože jste nedodal všechny hodnoty vstupů, chybějící jsem vymyslel a
doplnil. Můžete přílohu nahrát do excelu a doplnit vaše data a
přepočítat podle sloupce výpočet.
Jinak k tomu, co píšete:
- rozúčtování nákladů tepla obecně nelze přepočítat bez znalosti vstupních dat všech jednotek SVJ
- lze jen pro speciální případ jako je váš, kdy nastane korekce v prvním iteračním cyklu.
- Filozofie vyhlášky předpokládá, že nelze v jednom domě topit tak, že někdo bude mít v jednotce „ledárnu“ a soused „tropikum“. Míru vytápění měří průměrným Kč nákladem na 1m2 ZJ (U12 domu), nebo (U22 BJ (bytové jednotky)). Pro dané U12 předpis definuje interval (U13–20%,U14+100%) pro zjišťování „NEnormálně“ odebírajících teplo, kdy U22 vašeho bytu je mimo tento interval. Bytová jednotka pod dolním/nad horním intervalem začne sálat teplo k vám/od vás k sousedům.
- Pro takový případ předpis stanoví přerozdělení nákladů spotřební složky přidáním/odebráním části spotřební složky (U25) od jednotek „NEnormálně“ odebírajících teplo jednotkám „normálně“ odebírajícím teplo. Jakou míru přerozdělení vyjadřuje korekční koeficient např. počtu náměru Q.
- Korekční koeficient je relativní ukazatel změny korekce nějaké veličiny BJ (naměřený a přepočtený) počet dílků spotřeby, náklad SS BJ před korekcí a po korekci,…
- Označení: U4 je hodnota (40) ze sloupce „hodnota“ a ze řádku s číslem 4. ZJ – zúčtovací jednotka, alias dům, SVJ, jednotky příjemci tepla,… BJ bytová jednotka, alias nebytová jednotka.
Předcházející … http://www.portalsvj.cz/…ani-tepla-25#…
Příloha | Velikost |
---|---|
Vyúčtování tepla s korekcíII.PDF | 34.93 KB |
Poslední komentáře