Vložil adviser, 4. Říjen 2018 - 11:59

Nejdříve k dotazu samotnému. Podle toho jak je popsána závada (a to zdůrazňuji), to vypadá na poruchu v účastnické zásuvce. Bylo by to ověřit ještě jiným TV přijímačem, jak už tu někdo uvedl. Zásuvky by měly být(a většinou jsou) součástí rozvodu STA. To proto, že jsou průchozí až na tu poslední, která je koncová. Z toho vyplývá, že neodborný zásah nebo výměna některé z nich ovlivní celou větev rozvodu. Laicky řečeno může odříznout celou řadu účastníků na této části rozvodu. U nás vyžadujeme jakoukoliv opravu nebo výměnu (např. při rekonstrukci bytu) provádět autorizovanou firmou a hradíme to z fondu.

K DVB-T a DVBT2: Jde o kódování TV vysílání se kterým se musí popasovat tuner televize a nebo tuner set-top-boxu. Tedy koncového zařízení. STA na něj nemá pražádný vliv, až jednu výjimku. Úkolem STA je přijmout určité kanály (frekvence) z určitých vysílačů, sloučit je, zesílit a poslat do rozvodu na účastnické zásuvky. Určitý čas se používalo i dekódování digitálního vysílání (DVB-T) a do rozvodu k zásuvkám šel signál se kterým se popasovaly i staré analogové TV. To fungovalo na počátku digitálního TV vysílání, dnes už je to historie. Někde však ještě fungovat může.

Chvástání anténářských firem, že zajistí úpravu STA na příjem DVB-T i DVB-T2 je nesmysl. Oni můžou max. zajistit bezproblémový příjem kanálů, na které se nyní přesouvá např. veřejnoprávní vysílání. Ale zda budou fungovat programy v DVB-T2 závisí na koncovém zařízení uživatele (a technickém stavu STA vč. rozvodů)

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.