Tepelné čerpadlo...
Zdravím,
měl bych pár dotazů ohledně tepelného čerpadla: dejme tomu, že se nějaké existující společenství rozhodne, že chce tepelné čerpadlo. Následují otázky, na které u nás nikdo nezná odpovědi. Každý „naráží do stěny“ jako když je slepýš a také umí zahýkat na povel „hlasujte PRO“. Dotazy:
- je pořízení tepelného čerpadla „správou domu“
- je „tepelné čerpadlo“ věcí novou, se kterou musí souhlasit 100% vlastníků?
- pokud někdo má v domě „tepelné čerpadlo“ (míním pro celé SVJ), jaké s tím máte zkušenosti. Skutečně klesne cena z GJ na 50% (jak nám tvrdí výborem zaplacený zástupce dodavatele)
- chtěli byste rezolutně více než jednu nabídku resp. kdo z Vás je takový odborník, že by z reklamního materiálu vysondoval zda je úspora vůbec možná?
- ja kvůbec takové „tepelné čerpadlo“ funguje? (nabízí nám A2W35 – ale vůbec nevím co to znamená: nějaké zařízení na trávníku zapíchnuté do země, něco na střeše na způsob kolektoru, nebo „laserový meč ze slunce…“, prostě nevím)
- jak je to s vodou v radiátorech: musí to mít nějaký uzavřený okruh nebo jak to funguje (TČ dohřeje vodu, která se prožene topením a pak do kanalizace ??)
- zatím máme spotřebu cca 560Kč/GJ a slibují 50% a i 80… tak mi to připadá, že více tepla půjde do bytu z mé LCD-TV než z topení a teplé vody
- součástí „záruky“ je věta „Servis je započítán ve výsledné úspoře.“ Co to znamená? Nechápu jaký má tento reklamní spot význam/obsah.
- součástí „záruky“ je také „dálkový monitoring s regulací přes prohlížeč“. Máte s tím někdo zkušenosti? Co a kdo reguluje přes prohůížeč? Množství tepla do bytu, mixáž tepla s externím zdrojem, .. kontrolovaný výbuch… nebo o co jde?
- já nevím zda nás chce výbor od stávajícího dodavatele odsřihnout nebo ne, ale projeví se změna dodavatele ve způsobu rozúčtování nebo ne?
- změna stávajícího dodavatele se může rozhodnout …ale s jakým kvórem? 100%.., 75%.., 50%.., ??
- kdo je v tomto případě dodavatelm tepla: SVJ nebo dodavatel tehnologie? A kdo to je konkrétně: SVJ vede externí předseda a on osobně rozumí „petrželi“ ale rozhodně ne zprávě nějakého tepelného monstra. Osobně to nebudou spravovat ani sami vlastníci – tedy kdo je tím co mude „regulovat prostřednictvím prohlížeče“?
- dodavatel technologie slibuje „lepší kvalitu TUV vody“ (prý bude „jako pitná“). Má to vlastníka zajímat? Já třeba vodu z radiátoru ani podlahového topení nepiju. Možná někdo jo, ale neznám nikoho. Tak proč by neměla zůstat TUV v radiátorech „užitková“?
- měli byste něco proti financování „tepelného čerpadla“ úvěrem na 30-let
…ještě jsem neskončil, ale i tak toho je dost.
Máte tedy někdo zkušenosti či názory jak byste se k takové situaci postavili? Díky
Poslední komentáře