Ano mám k tomu stanovisko ÚOOÚ již asi z roku 2009, nicméně obdobné je už někdy od roku 2010 i na webu ÚOOÚ. Takže jen stručně.
- Jde-li jen o to, kdo je vlastníkem bytů a nebytů v domě s SVJ se dozvíte ve veřejném seznamu např.on-line nahlédnutím do katastru, k čemuž nepotřebujete nic jiného nežli připojení k internetu a nic to nestojí. Jsou tam všechna jména a příjmení, adresy trvalého bydliště všech vlastníků a jejich spoluvlastnický podíl. Stejně tak může být např. na nástěnce v chodbě vchodu seznam vlastníků (jméno i příjmení) a číslo bytu, poschodí. Stejně tak na dopisní schránce.
- Jde-li však o zveřejnění na veřejně přístupném místě (nástěnka v domě, veřejný web, atp,)jména a příjmení spolu s datem narození (např. výborem zveřejněná smlouva) , tak je již problém – nutno datum zamazat před zveřejněním. Stejně tak je problém při zveřejnění na veřejně přístupném místě např. dlužníků, protože to již je identifikace osoby s problémem pro veřejnost, což je nepřípustné. Je však takováto informace plně přístupná pro spoluvlastníky, neboť to se jich týká. Takže třeba ty dlužníky nelze dát na nástěnku ve vchodu, ale lze je sdělit na požádání vlastníkovi nebo i např. na webu SVJ, pokud je to uvedeno v té části webu, která je přístupná jen vlastníkům (nikoli však třeba nájemníkům či pošťačce, atd.). Máte-li web SVJ, je třeba jej upravit na část otevřenou, jen pro vlastníky a správce, jen pro nájemníky, atd., a podle toho přidělit oprávnění.
Poslední komentáře