Vložil kukula (bez ověření), 1. Březen 2015 - 11:08

Zmínku o sousedovi topícím tak intenzívně, že stěna mezi mým a jeho bytem se stala „otopným tělesem“, jsem napsal jako provokaci. O to víc mě překvapil přítel, když mi řekl, že můj příběh má reálný základ.

V jejich domě ve sklepě je hlavní přívod tepla z teplárny a rozvod ÚT do sekcí domu s několika otočnými kohouty, které nikdo nedokáže odizolovat. V tom sklepě se nevětrá (protože se ukázněně šetří teplo), a tak je v tom sklepě horko jako na Sahaře. A byt nad touto částí sklepa má tím pádem účinné podlahové vytápění. Nikoli stěna mezi byty, ale podlaha je v tomto případě reálným otopným tělesem. Podlahou přichází tolik tepla, že to vlastníka bytu někdy i obtěžuje.

Podle zákona, jak jsem vyrozuměl z této diskuse, musí být každé, teda i toto otopné těleso (tj. podlaha) buď odizolováno (aby přestalo být otopným tělesem), nebo vybaveno indikátorem.

Teď jenom čekám a jsem zvědavý, kdo dostane pokutu, až přijde státní kontrola a zjistí, že tuto skutečnost ignoruje jak vlastník bytu, tak SVJ (2000), tak teplárna. Začínám docházet k závěru, že na to všichni, a nakonec i zákonodárce, zvysoka …

kukula

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.