Pane Fraho, zkuste hledat zde v diskusi „rozúčtování vody“, „nefunkční vodoměr“ (myšleno podružný), „černý odběr“, „ovlivnění vodoměrů“ apod. Zjistíte, že na studenou vodu není závazný předpis. Ani rozpočet na osoby není spravedlivý.
Na tzb-ifo.cz zadejte „směrná čísla vody“ a najdete sice vyhlášku 120/2011 (nikoli starou 428/2001), ale ta se vztahuje na zákon č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů . Ten najdete rovněž na tzb-info. Dle něj „Odběratelem je vlastník pozemku nebo stavby připojené na vodovod nebo kanalizaci, u budov u nichž spoluvlastník budovy je vlastníkem bytu nebo nebytového prostoru jako prostorově vymezené části budovy a zároveň podílovým spoluvlastníkem společných částí budovy, je odběratelem společenství vlastníků“.
„§ 17 (8) Odběratel si může na svůj náklad osadit na vnitřním vodovodu vlastní podružný vodoměr (pro byt, ubytovnu, prodejnu, výrobnu, pronajaté prostory atd.). Odpočet z podružného vodoměru nemá vliv na určení množství provozovatelem dodané vody“.
K bytovým vodoměrům, ve vlastnictví vlastníků (nikoli společenství) by nemusel vlastník bytu nikoho k odečtu pustit.
Co je „značná odchylka“ ? Od předešlého odečtu ? Od průměru v domě ? Příloha odkazované vyhlášky počítá na osobu 35m3 / rok, t.j. cca 100 litrů na osobu a den.
Celkový součet bytových je vyšší než faktura na domovním ? Naúčtoval bych dotyčnému jeho průměr za předchozí období. Kolik je potom rozdíl mezi součtem podružných a fakturou domovního ? Připouští se 20 procent.
Nemáte asi pravidla rozúčtování a usnesení (nejste sami) jak se bude rozpočítávat, když vodoměr bude mít závadu nebo ho vlastník bytu pokazí.
Přijměte pravidla nebo usnesení rozpočítání.
Poslední komentáře