Zrušení lodžie
Mám v bytě 3+1 lodžii do které ústí jak dveře z kuchyně tak z obývacího pokoje.Při rekonstrukci domu chci stěnu mezi obývacím pokojem a lodžií zbourat a umístit jinak topení. Tato stěna je z dřevotřísky. Je v ní umístěno okno a dveře na balkon. Místo zábradlí bych nechala namontovat prosklení z plastu a vakuového skla. Takto je na domě zateplena většina balkonů.Mezi kuchyní by se zvětšil otvor po stávajících dveřích a instalovaly by se dveře posuvné. Žádný zásah do nosných stěh ani změna vzhedu domu.Pouze by se zvětšila vytápěná plocha.Byt je v osobním vlastnictví v panelovém domě o 8 členech umýstěn v horním patře. Co mám podniknout pokud budu chtít toto realizovat? Jarka Řezáčová
Změna vzhledu domu, zásah do společných částí domu, změna plochy bytu, změna vytápěné plochy: ještě pořád do toho chcete jít? Jenom za změnu prohlášení vlastníka dáte desítky tisíc Kč…
Nejedná se změnu vzhledu domu ani zásah do společných částí domu. Pouze o změnu vytápění plochy bytu. Lodžie je součástí bytu.Nevím co si mám vasvětlit pod změnou prohlášení vlastníka. Vlastník jsem já. Muže mi to někdo vysvětlit. Děkuji.
Stěna z dřevotřísky, oknem a dveřmi na balkon ? Bych zjišťoval zda lodžie je společná plocha (viz prohlášení vlastníka nebo rychleji kupní smlouva, asi i výpis z katastru co je součástí bytu). Pokud společná plocha, tak nejdříve řešit toto, potom stavebně zda se mění vzhled domu a apelovat na to že to mají ostatní také tak.
V kupní smlouvě je uvedeno Byt č.8 se skládá z kuch+1pok+1pok+1pok+před+koup+wc+lodžie 6,9,m2(nezapočítává se do plochy bytu)+ostatní prostory v suterénu 17,3m2.Vlastním jednu místnost ve sklepě.Část bytů v domě je prosklana systémem OPTIMA a další část způsobem který chci použít já. Problém se spoluvlastníky žádný. Jde asi opravdu jenom o tu změnu vytápěné plochy. Vzhledem k tomu že se budou dělat i nové stopačky u topení nebyl by problém ani se změnou umístění topení. Pohledově by to byl stále balkon.
Pokud nemáte žádné problémy se spoluvlastníky, tak by to zas tak složité být nemělo. Ale důrazně doporučuji, abyste si na svůj záměr nechala zpracovat projekt. Pouhé zasklení lodžie vám asi nezajistí tepelnou stabilitu v bytě, pokud mezi tou lodžií a sousedící místností nebude žádné další oddělení. Výsledkem mohou být obrovské náklady na vytápění, případně i nemožnost dostatečně vytopit byt. Změna vytápěné plochy (nebo spíše velikosti radiátoru) se projeví pouze ve vyúčtování. To si dohodněte s tím, kdo vám dělá vyúčtování. Šárka
Myslíte ten sklep? Nebo tu lodžii?. Citovala jsem přesně to co je v kupní smlouvě. Pokud se jedná o sklep tak část kde jsou kóje je společná a další místnosti si lidé podle zájmu odkoupili. Pokud je tam nějaký uzávěr tak cena byla poloviční s tím že v případě potřeby je nutné umožnit přístup.Můj sklep například toto nemá, tak že cena za 1m2 byla jako cena bytu.Tudíž je to můj majetek. Na každém patře je další místnost, kde jsme se museli dohodnout a jeden na patře ji musel koupit,přestože tam jsou el. pojistky a hodiny.Ten druhý tam tedy musí mít přístup.V hořením patře je dokonce vstup na střechu.S tím balkonem nevidím problém,jenom nevím jak na to.
Pravda je, že lodžie není započítána do bytu, jde o společnou plochu. Viz také Zákon o bytech §2, bod a, b, g. Pokud to tak mají i ostatní, tak by neměl být se schválením sice problém, ale správně by se měly tyto prostory koupit, změnit prohlášení vlastníka a hradit více do FO. Problém by mohl asi nastat když někdo ‚přivlastnění‘ napadne po letech soudně. Pokud píšete že jde o Váš majetek, tak tím můžete myslet snad jen sklep.
kupovat sousedův elektroměr. Mluvil tady někdo o nějakém elektroměru? Kupte si ho, pane Anon, i když vás to „měl mi“ taky nenapadlo. Ale lodžie není elektroměr. Ani ten sousedův. Chápete? :-)
Poslední komentáře