Změna vlastníků bytových jednotek
Od vzniku SVJ v roce 2003 došlo k několika podstatným změnám.
- V průběhu roku 2011 došlo k prodeji jednopokojového bytu
vlastníku sousedního 2,5 bytu a jeho rozšíření na 3.5 poko-
jový byt. Tím se samozřejmě zvětšila původní podlahová
plocha bytu.
- K převodu vlastnictví několika bytových jednotek na své po-
tomky.Rodiče zatím tyto byty obývají.
- Došlo k prodeji 2,5 pokojového bytu novému vlastníku.
„Údajně“ při založení SVJ (já si to nepamatuji), byla uzavřena písemná dohoda, že odměna správci bude rozdělena rovným dílem na každou bytovou jednotku. Žádal jsem v roce 2011 výbor SVJ o předložení této dohody k nahlédnutí a do dnešního dne takto nebylo učiněno. S přihlédnutí k výše uvedeným změnánm ve vlastnictví bytů prosím o názor, jak správně a spravedlivě rozdělovat poplatky správci na jednotlivé vlastníky bytů. Já jsem žádal rozdělit poplatky správce podle výše podlahové plochy jednotlivých bytů, tak jak je to stanoveno v ZOVB §15 odst. 1. Na členské schůzi (60 % důchodců ve vysokém věku) mně nikdo nepodpořil. Mám obavu, že výbor nebude chtít přistoupit na žádnou změnu, protože má byty s největší podlahovou plochou a tím by u nich došlo ke zvýšení poplatků. Josef
a jaký mají výše uvedené změny mají vliv na stávající stav ?? – tedy kromě toho, že jeden vlastníck dvou bytů platí dvakrát za správu ?? změnou mjitelů se přece na daném stavu nic nemění ??
Pokud chápu dotaz, správa se platí dle počtu jednotek, např. 180 Kč / byt. Když byly sloučeny 2 BJ a místo počtu 21 jich je 20, měl by správce dostávat od té doby méně.
Tazatel Josef plete zřejmě zálohu na správu (tzv. fond oprav) dle podlahové plochy a odměna správci (z tohoto tzv. fondu oprav) 180 Kč / BJ.
Poslední komentáře