Změna pověřeného vlastníka

Vložil tomtom71, 21. Duben 2010 - 20:37 ::

Dobrý večer,

mohl by mi prosím někdo pomoci a říct mi zda-li při změně pověřeného vlastníka, který odstoupil na vlastní žádost a následné změně za nového pověřeného vlastníka, kterého zvolilo shromáždění může být navrhovatelem na změnu sám nový budoucí pověření vlastník jakožto fyzická osoba, nebo musí být navrhovatelem samotné svj? Budeme tuto změnu dělat poprvé a neradi bychom, aby nám to rejstřík vrátil. Děkuji za jakékoliv odpovědi.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anon (bez ověření), 22. Duben 2010 - 9:53

    Navrhovatelem na změnu může být ten, kdo byl zvolen, tedy ve vašem případě nový pověřený vlastník. Je to tak, radím vám z vlastní zkušenosti. Musíte mít ale správně podklady. Pokud by něco vraceli, tak jedině z důvodu např.nekompletního podání. AN

    Vložil lake, 22. Duben 2010 - 1:12

    K tomu by vás mohl zajímat dokument Zápis změny statutárního orgánu společenství vlastníků jednotek, dostupný na portálu justice.cz, který obsahuje podrobnosti postupu pro Váš případ a praví:
    Návrh vždy podává oprávněná osoba, jíž se zápis týká, v tomto případě společenství vlastníků jednotek. Jménem společenství podává návrh předseda výboru společně alespoň s jedním dalším členem výboru (pokud stanovy neurčují vyšší počet), popřípadě pověřený vlastník.

    Návrh však nemůže podat "budoucí pověřený vlastník", nýbrž výhradně statutární orgán, jehož volba je platná i účinná - tedy takový, který vykonává tuto funkci v době podání návrhu. Nově zvolený pověřený vlastník na to má lhůtu 60 dnů.

    lake

    Vložil tomtom71, 22. Duben 2010 - 11:14

    Omlouvám se, ale děláte mi v tom zmatek. Příspěvek nad Vámi mi píše, že z vlastní zkušenosti může být navrhovatelem i nově zvolený pověřený vlastník a u Vás se dočítám, že to – jestli to správně chápu – může být pouze pověřený vlastník odstupující. Když dobře sleduji formulář na změnu v rejstříku společenství, tak v bodě VIII. je jméno a příjmení navrhovatele včetně jeho podpisu, který musí být ověřený. Není mi z toho jasné, proč bychom měli znovu přikládat ověřený podpis odstupujícího pověřeného vlastníka, který mimo jné už je přiložen v prvozápisu a ne podpis nově zvoleného pověřeného vlastníka. A taky mi dávají zabrat ty datumy vzniku a zániku funkce a to samé u vzniku a zániku členství. Tolik datumů ani nemám. U odstupujícího to vyplním z výpisu, ale co jsou rozhodné datumy pro zapisovaného. Zde mám pouze datum, ke kterému v dopise odstupuje pověřený vlastník a datum schůze na které bylo toto odstoupení vzato na vědomí. Tak jsem z toho jelen. A to je to prý jednoduché :-)

    Vložil lake, 22. Duben 2010 - 11:51

    Pane tomtom71,

    spíše si myslím, že zmatek v to máte Vy. O odstupujícím PV jsem se vůbec nezmínil. Psal jste jasně o "budoucím pověřeném vlastníkovi", což je bezpochyby osoba, která pověřeným vlastníkem dosud není. Nemůže tedy jednat jménem společenství a není samozřejmě oprávněn žádný návrh podávat. Takový případ může nastat, jestliže volba proběhne (např.) v září 2010 s účinností od 1. ledna 2011 a teprve tento den se nový PV má ujmout funkce.

    Data jsou snad jasná, víte kdy skončila funkce původního pověřeného vlastníka a kdy se funkce ujal (nebo ujme) nově zvolený.

    lake

    Vložil tomtom71, 22. Duben 2010 - 12:22

    Víte, to máte těžké. Ano, přiznávám mám v tom zmatek. Nicméně předpokládám, že jste na tomto webu již dostatečně dlouho a proto z některých vašich odpovědí, jsme „my“ laici, kteří jsme zde teprve pár hodin a do této problematiky nevidíme tak jako vy, trochu vedle. Pro vás jsou tyto věci jasné a předem dané a i když z Vašich odpovědí nejsem úplně chytrý a očekával bych trochu více polopatický význam vaší odpověd musím Vám přesto poděkovat. Pravděpodobně to budu muset zkusit zjistit ještě jinak. Trochu mi vadí, když na konkrétní příklad, který jsem uvedl dostávám odpovědi typu, „postupujte podle ZoVB“ , nebo nebo „tyto věci jsou jasně dané“ atd. ještě jednou díky. Nic ve zlém.

    Vložil AnonymousX (bez ověření), 22. Duben 2010 - 13:09

    Oprávněný jednat za SVJ je pověřený vlastník od svého zvolení.

    Vámi již zvolený pověřený vlastník tedy není „budoucí“, ale (jestliže nebyl odložen jeho nástup do funkce) je oprávněn jednat za SVJ. Pov. vlastník, který odstoupil již není oprávněn za SVJ jednat.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".