založení SVJ
dobrý den, mohla bych se zeptat zkušenějších, kolik stojí založení nového SVJ. Firma, která byty stavěla požaduje 1983,–- za založení SVJ. Přitom když vezmu 36*1983,–- tak to činí 71388,–- To založení jistě nestojí že? děkuji moc za odpověd, případně za radu, kde tuto informaci zjistím. Nějak se mi to nedaří. marika
Tak tak, společenství je past na peníze, časem si na to zvyknete.
E56 – další imbecilní kretén, nejsi potomek stbáckých udavačů…??? Blbe – omluvím se ti až napíšeš jak by jsis to představoval aby SVJ nebyla past na peníze… To co jsi napsal je nesmysl.
Dobrý den, záleží, kolik toho máte k řešení. My jsme platili za jednu smlouvu o převodu 2tis – právníkovi, za prohlášení vlastníka 5tis. – právníkovi. Pak cca 15tis za notářský zápis první schůze SVJ. No a pak nějaké poplatky za katastr, Obchodní rejstřík, ověřování podpisových vzorů apod. To už jsou drobnější investice v řádech stovek korun. Máme 24 bytů a pár garáží.
Alena Jůtová
Vážený jarkuSVJ,
kdy jste zakláda-li společenství?
Nemůžete vycházet z cen roku 2000, kdy nabyla účinnost novela ZoVB č.103/2000 Sb.
Současná základní taxa notáře činí 5.000,–Kč. I další správní poplatky postupeme času vzrůstají.
Matějka
Společenství jsme zakládali( myslím první schůze s notářkou a schválení stanov , zvolení statutárů a to vše na krajský rejstřík), na podzim 2002, do té doby jsme „fungovali“ bez stanov atd. Naše náklady notářka 3560,– Kč a náklady na ověření podpisů a komunikace s rejstříkem asi to nebylo ani těch 5000,–Kč celkem.Jsme 24 bytů. Zbylé náklady jako jsou poplatky za ověření podpisu atd. můžu dohledet ale je to asi zbytečné.
Vážená p.Mariko,
Společenství dle platných předpisu „zakládá“ původní vlastník okamžikem daným zákonem, tj. po doručení listin prokazujících vlastnictví jednotky třetímu vlastníkovi.
Za první schůzi shromáždění všech vlastníků, kde jsou schvalovány stanovy společenství a volí se výbor si účtujeme 20–30 tisíc, dle složitosti domu či dle počtu vlastníků. Za tuto částku vypracováváme:
- návrh stanov pro daný dům, kde je uveden způsob úhrad krátkodobé a dlouhodobé zálohy, způsob vyúčtování krátkodobé zálohy,
- přílohou stanov je návrh domovního řádu, požární řád, pravidla pro rozúčtování např.vody, tepla
- návrh na výši příspěvku na dlouhodobou zálohu.
Výše uvedené materiály jsou společně s pozvánkou zaslány všem vlastníkům. Zajistíme místo konání, účast notáře, provedeme presenci, zápis z druhé části jednání (po schválení stanov a výboru odchází notář). Vyhotovíme materiály pro krajský soud, které po ověřených podpisech společně s výpisy z rejstříku trestů, podpisovými vzory, aj. doručíme k soudu. Dále jsou účtovány věcné náklady = notářský zápis, poštovné, ověření podpisů, pronájem místnosti a pod.
Otázkou je, co vše firma účtuje a jako sazbou, asi dle úkonů právnika, čemuž by nasvědčovala celková částka.
Matějka
Poslední komentáře