zabezpečení dveří za kterými je umístěn hydrant

Vložil sarka l. (bez ověření), 14. Únor 2017 - 20:47 ::

Dobry den,resime situaci v panelaku, kdy pred samotnym vstupem do bytu je malinka chodbicka s dvermi, ve ktere je umisten hydrant (pravidelne revidovan). Vzdy,kdyz byla revize, byl umoznen vstup pozarnimu technikovi bez jakychkoliv problemu . Nyni nastala situace, kdy nas domovnik nuti na tyto prvni dvere umistit místo „klika-koule“ kombinaci „klika-klika“ z obou stran aby nebyly porusovany pozarnich predpisy. Nutno podotknout, ze v byte bydlime 25 let, vzdy jsme my i ostatni obyvatele na techto dverich meli z venkovni strany kouli a tyto dvere jsou vsechny z pulky prosklene,tzn. ze v pripade jakehokoliv nebezpeci není problem je vysklit. Tyto dvere nejsou protipozarni, jsou obycejne panelakove (v majetku druzstva). Druzstvo hrozi tucnou pokutou dle nejakeho pozarniho par.z r.1989 nebo 87. Otazkou je, zda se lze nejak branit (kouli chteji vsichni majitele bytu u kterych je tato chodbicka ) a jakym zpusobem byla za predchozi obdobi tech 25 let zajistovana protipozarni ochrana, kdyz to dosud nevadilo.Nechame si na druzstvu vyzadat pozarni revizni zpravy za poslednich xy let, kde by mely byt popsany nedostatky a zavady, pokud tam tato vytka nebude,znamená to, ze revizni zpravy nebyly v poradku prip. lajdacky provedene a samozrejme zaplacene ze spolecnych penez.??Tato situace nastala v dobe, kdy nastaly neshody s domovnikem. Co radite?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Jan77 (bez ověření), 15. Únor 2017 - 8:34

    V prvé řadě bych zjistil – jak byl dům vyprojektován a zkolaudován?

    Vložil Pavel II (bez ověření), 16. Únor 2017 - 15:08

    Dům je družstevní a družstevník-nájemník nemá co mluvit do toho co chce vlastník – BD se svým majetkem udělat. Stejně zbytečné jsou i řeči domovníka, který také o ničem nerozhoduje. Pokud by se jednalo o společenství vlastníků pak bych svého zaměstnance – domovníka poslal do patřičných mezí, ale to není tento případ.

    Vložil P_V (bez ověření), 15. Únor 2017 - 1:20

    Jsou na patře i jiné byty mimo tu chodbičku s hydrantem?

    Vložil sarka l. (bez ověření), 15. Únor 2017 - 7:33

    ano, tyto byty s chodbičkou se vyskytuji vždy na jedne strane domu, tzn. co patro, to jeden byt s chodbičkou a dva byty bez.

    Vložil abecede (bez ověření), 15. Únor 2017 - 2:03

    To je přece jedno, co je na patře. Dveře, za kterými je hydrant nebo hasicí přístroj se nezamykají. Dotaz je naprostý blábol vypatlané hlavy, která si vymýšlí nesmysly.

    Vložil P_V (bez ověření), 15. Únor 2017 - 3:39

    Podle tvé logiky se nesmí zamykat ani vchod do domu, protože za ním jsou domovní hydranty.

    Hydrant je určen k hasebnímu zásahu někde. Jestli jsou všechny byty v té chodbě s hydrantem a mimo chodbu není nic, co by se hydrantem dalo hasit, tak je to snad OK.

    Vložil VN (bez ověření), 15. Únor 2017 - 10:24

    se vstupní dveře do domu zamykat nesmí.Jde o únikovou cestu pro případ požáru..

    Vložil tristone, 15. Únor 2017 - 10:33

    Berete to trošku moc zhurta.

    1. Nesmí se zamykat dvěře na úniková cestě. Ne všechny vstupní dveře do domu musí být součástí únikových cest.
    2. I dveře na únikové cestě mohou být zamčené, pokud jsou opatřeny panikovým kováním – tj. k úniku nevyžadují klíč nebo cokoliv jiného, ale stačí zmáčknout kliku / madlo a odejít.
    3. Pokud je budova vybavena podle norem EPS, tak můžou být dvěře dokonce i elektronicky jištěné, je-li toto jištění napojené právě na EPS a při požáru se samočině odemknou.
    Vložil abecede (bez ověření), 15. Únor 2017 - 7:04

    Domovní dveře se nezamykají, na domovních dveřích se používá samozamykací zámek. Tam jsi ještě myšlenkově nedospěl.

    Vložil P_V (bez ověření), 15. Únor 2017 - 11:20

    Zopakuj si význam slov „před“ a „za“.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".