vyúčtování vody
Můj syn ve svém volném čase provádí úpravy ve svém bytě a proto po tuto dobu bydlí i se svou přítelkyní v mém bytě. Já jsem hlášena ve svém bytě a platím zálohy za služby a fondy za jednu osobu, on je hlášen ve svém bytě a platí zálohy za služby a fondy za 2 osoby. V obou bytech jsou instalovány měřiče vody. Nyní při vyúčtování záloh za služby mu započetli spotřebu teplé vody 40 kubíků a spotřebu studené vody 20 kubíků. Dle nějakého zákona č. … je stanoveno že minimální spotřeba vody v bytě, který není moment.užíván je stanovena 20 kubíků na osobu, i když spotřeba dle vodoměru je l kubík.Voda je po dobu úprav zavřena. Zajímalo by mě, zda nějaký takový zákon existuje a jaké je jeho číslo. Děkuji za odpověd. Kučerová Marcela, Praha 8.
Paní Kučerová, seznamte se s pravidly rozúčtování pro váš dům. Pokud je neznáte, nemá smysl abyste se na ně ptala zde.
lake
- přečtete si zák.67/2013 a vyhl. 372/2001
- vyhl. 372/2001 určuje jak se rozpočítá teplá voda
- na studenou žádný zákon není. Záleží na schválených rozúčtovacích pravidlech v SVJ – tedy jak se rozúčtovává „zlodějina“
PS: „zlodějina“ =rozdíl mezi fakturovanou a nasčítanou částkou vyšší než 5% kterou nelze odůvodnit odběrem pro požární událost
Tazatel by si měl nejdříve najít zákon o veřejných vodovodech a příslušné vyhlášky a jejich přílohy. Dotaz patří mezi ty, kdy tazatel nic neví, nezeptal se výboru a správní firmy, o raději se zeptá na portálu, o jakou vyhlášku či zákon (dle tvrzení výboru či správní firmy), se asi jedná.
Dle mne se směrná čísla vztahují na veřejný vodovod (vodní dílo) a použijí se v případě, že nelze odečíst na fakturačním vodoměru.
V zákoně 274/2001 § 2, odst 7 „Vnitřní vodovod je potrubí určené pro rozvod vody po pozemku nebo stavbě, které navazuje na konec vodovodní přípojky. Vnitřní vodovod není vodním dílem“.
§ 17 odst. 8 „Odběratel si může na svůj náklad osadit na vnitřním vodovodu vlastní podružný vodoměr (např. pro byt, ubytovnu, prodejnu, výrobnu, pronajaté prostory). Odpočet z podružného vodoměru nemá vliv na určení množství provozovatelem dodané vody“
Můj závěr je, že pokud se použijí směrná čísla na podružné vodoměry, tak náměr na podružných (s použitím směrných čísel) může být nakonec vyšší než náměr na fakturačním vodoměru. Jak by to výbor a správní firma vyluštili potom ?
Nevím, zda 20 m3 je ve vyhlášce (přesněji její příloze), která se k zákonu o veřejných vodovodech vztahuje (to už mne nebavilo hledat), či zda to mají jen ve stanovách.
Poslední komentáře