vyúčtování vodného
dcera jednoho vlastníka studuje VŠ, je na kolejích, takže přijíždí domů velmi málo (jednou za 1/4 roku), ale trvalé bydliště má pořád u vlastníka. Jak to bude s rozpočítáváním vodného?(dle osob, jelikož nejsou všude instalovány vodoměry)On totiž do tohoto čtvrtletí si ji nazapočítal.Je to tak správě?
bude provedeno tak jak je má dotyčný vlastník ve schálených pravidlech nebo stanovách. Tam je třeba hledat odpověď.
Zákon č. 67/2013,O službách, cituji"
Pro účely tohoto zákona se rozumí … osobami rozhodnými pro rozúčtování služeb
- nájemce bytu a osoby, u kterých lze mít za to, že s ním budou žít v bytě po dobu delší než 2 měsíce v průběhu zúčtovacího období, nebo
- vlastník jednotky, pokud jednotku nepřenechal do užívání a osoby, u kterých lze mít za to, že s ním budou žít v jednotce po dobu delší než 2 měsíce v průběhu zúčtovacího období."
Neptejte se, je to na vlastnících koho z platby osvobodíte. Vy víte jak
co rozpočítáváte. A co odpad, výtah aj.?? Dnes je kopa lidí co má něco
o bydlišti v OP a bydlí jinde. To už je údaj říkající nic,
evidenční. TP je nutno mít, ale ne tam bydlet!
Ostatně, četli jste zákon o službách?
Proč nemáte vodoměry, vždyť jste sami proti sobě? Jak může někdo v dnešní době nemít vodoměry je nepochopitelné.
Na toto théma zde máte čtení na celý den a celou noc.
Společenství vlastníků často ani nemají ponětí, kdo je v domě přihlášen k trvalému pobytu. A myslím, že je to nemusí zajímat (nemají zákonnou povinnost). To má zajímat jen vlastníky bytů aby (spíše než kvůli službám) přihlášený potomek (či neodhlášený předchozí vlastník bytu, jsou i takové případy) nenadělal dluhy, které hledá exekutor nejraději na místě trvalého pobytu (možná lepší možnost nemá).
Pokud nemáte vodoměry, většinou se „hlásí“ výboru a správní firmě počet osob do „evidenčního listu rozpisu záloh“ (nechť vlastník bytu z dotazu opraví osoby v EL) a před vyúčtováním vyplňuje vlastník „papírek“ s uvedením počtu osob v jednotlivých měsících. To co se týká dětí na studiu v jiném městě, se týká přeci i dlouhodobě nemocných, pobytů v zahraničí au pair, pobytů na vojenských misích, nezvěstných osob atd.
Kdyby šlo u služeb jen o trvalý pobyt (nikoli o hlášení počtu osob), tak jak vyřešíte, že vlastník (nebo nájemník) umožní vykoupání pro všechny svoje kamarády z domů, kde mají podružné vodoměry
Pořiďte si podružné vodoměry (nejlépe tzv. mokroběžné neovlivnitelné), protože ani trvalý pobyt ani hlášení počtu osob (viz výše) nevyřeší problém s protékáním záchodů apod. Problém podružných vodoměrů je ten, že se musí (bohužel) každých 5 let měnit.
Poslední komentáře