Výměna výboru
Dobrý den,
Mám dotaz, máme společenství o 13 bytech. Ve výboru byli 3 členové dle zákona. V létě se dvá členové odstěhovaly tudíž bylo nutné provést volbu novou. Po několika měsíčních peripetiích byli zvoleni 3 noví členové. Bohužel jejich kvalita je nevalná a ani po cca 2 měsících nezahájili přepis na obchodním rejstříku. Starý výbor nemůže fungvat jelikož je pouze jednočlený a nový taky ne jelikož nemá pravomoc rozhodovat. Bohužel jelich neschopnost je trvalá a nelze očekávat, že by přepis v brzké době započali. Jak řešit tuto vzniklou situaci? Má se zneplatnit volba nového výboru? A kdo jí má provést? Nebo nová volba? Nepřipadá v úvahu, nikdo to dělat nechce.
Zbylý člen původního výboru Zdeněk S.
Zápis do rejstříku nemá konstitutivní charakter, tj. nezapsání do rejstříku pouze ztěžuje fungování nového výboru. Nový výbor může fungovat od okamžiku zvolení. Něco jako „nemá pravomoc rozhodovat“ je pojem mimo realitu.
Starý výbor zanikl volbou nového, není tedy pravdou, že starý výbor je jednočlený.
Problematika „nikdo to dělat nechce“ se tu opakuje každý týden. Stačí hledat v historii.
Hezký den!
Pavel
Jak má nový výbor podepisovat úhradu faktur přinejmenším voda, osvětlení když nemá podpisové právo ?
Příspěvek je o zápisu do rejstříku, nikoliv o podpisovém právu v bance.
Problém je spíše o tom, zda nový výbor chce podepisovat. Pak zajde do banky se zápisem, který osvědčí, že byl zvolen a zřídí si podpisové právo k účtu.
Hezký den!
Pavel
Banka akceptuje podpis dle obchodního rejstříku, a když starý nechce a nový nemůže tak právě o tom to je jak říká Pitkin.
Odpověď viz vaše stanovy či ZoVB. Svolat shromáždění na popud jistého procenta vlastníků (vysvětlete co hrozí – neproplácení faktur voda, odpadky, osvětlení a tudíž odpojení vody atd.)
Poslední komentáře