Vydírání
Státní orgány často požadují zaplacení jisté částky s dodatkem, že pokud snad nezaplatím, vymůžou ze mne mnohem více. Není to vydírání?
(Dotaz se netýká úroků při pozdním zaplacení, ale vynásobení částky na několikanásobek při nezaplacení.)
určitě tam není formulace, že z výs vymůžou mnohem více, to nikdo dopředu nemůže vědět, co kdo z vás vymůže, můžete během procesu zemřít atp.
Takže obecně si myslím, že existuje prevenční povinnost upozornit na vznik škody, nákladů, a také je tu
§ 142a (1) Žalobce, který měl úspěch v řízení o splnění povinnosti, má právo na náhradu nákladů řízení proti žalovanému, jen jestliže žalovanému ve lhůtě nejméně 7 dnů před podáním návrhu na zahájení řízení zaslal na adresu pro doručování, případně na poslední známou adresu výzvu k plnění.
No a nakonec, monopol na násilí má stát, takže když státu nezaplatíš (třeba daně, pokuty atp.), EX nezaplatíš, tak nakonec násilím si stát vezme co jeho jest, například policií, která asistuje EX, zabavením pozemku či majetku...¨
Takže jednoduše: nebudeš platit zdravko, nebo daně z pozemku, stát (VZP, berňák) to z tebe vymůže nebo ti ten pozemek exekučně zabaví a vyřešeno.
Pokud se ti to nelíbí, odstěhuj se do banánistánu. Tam bude daň nebo výpalný často výrazně dražší (anebo bezpečnost či vymahatelnost naopak).
Tedy nejde o vydírání dle TZ. Přečti si nejprve ten paragraf TZ, co je to vydírání :-)
TENTO DODATEK POUŽÍVAJÍ NIKOLI ORGÁNY STÁTU, ALE VYMAHAČSKÉ AGENTURY.
Nevím, které státní a polostátní firmy takto komunikují, měl byste konkretizovat. Myslíte Českou poštu, ČEZ a pod ? Pokud vím, tak ty (a další, nejen státní firmy) používají dodatek „pokud jste již zaplatil, považujte toto upozornění za bezpředmětné“
- – – – – – – – – – – – – – – – –
Dle Wikipedie
Orgány veřejné moci:
- státní orgány, tj. orgány státu, např.
--Ministerstva,
--Soudy,
--Policie,
--Správní úřady apod.
- orgány samosprávy, a to jak
--územní (např. obecní policie), –profesní (např. disciplinární komise veřejnoprávních profesních komor).
Ústřední orgány státní správy Nejvýznamnějšími orgány státní správy jsou … ministerstva a další orgány stanovené zákonem č. 2/1969 Sb.,
Ostatní orgány státní správy
např.:
- Celní správa
- Finanční úřady
- Česká správa sociálního zabezpečení
- Úřady práce
- Živnostenské úřady
- Katastrální úřady
- Stavební úřady
- Matriční úřady
- Česká inspekce životního prostředí
Poslední komentáře