Ukončení mandátu výboru SVJ
Dobrý den členům výboru svj skončil po 5letech mandát a předseda odmítá svolat veřejnou schůzi a volit nový výbor.
„předseda odmítá svolat veřejnou schůzi“
Dobře činí. Schůze SVJ není veřejná (byť zde jeden přispěvatel psal, že každý vlastník je oprávněn vzít s sebou autobus svých podporovatelů).
vystupuje jako statutár ten, kdo je zapsán v rejstříku. Výmaz z rejstříku Krajský soud provede na základě žádosti libovolné zainteresované osoby, tedy kteréhokoliv vlastníka na základě nějakého odůvodnění. Tím je např. zápis o volbě nových statutárů nebo sdělení, že funkční období bylo ukončeno. Rziko z fungování výboru po uplynutí funkčního období spočívá např. ve vymáhání dluhu, kdy inforomvaný dlužník může namítnout, že žalobu za SVJ podala neoprávněná osoba.
Nesouhlasím – cituji " Výmaz z rejstříku Krajský soud provede na základě žádosti libovolné zainteresované osoby, tedy kteréhokoliv vlastníka na základě nějakého odůvodnění." Rejstříkovému soudu je to šumák – vlastní zkušenost. Výmaz snad provede na základě právního zájmu osoby, např. člena výboru, který odstoupí z funkce a podle NOZ jeho funkce končí po uplynutí 2 měsíců od doručení odstoupení – to proto, aby se vyhnul případnému vymáhání dluhu.
Občanský zákoník: § 1207 (1) Statutární orgán svolá shromáždění k zasedání tak, aby se konalo nejméně jedenkrát do roka. Statutární orgán svolá shromáždění i z podnětu vlastníků jednotek, kteří mají více než čtvrtinu vech hlasů, nejméně vak dvou z nich; neučiní-li to, svolají tito vlastníci shromáždění k zasedání na náklad společenství vlastníků sami.
Možná máte ještě k tomu něco ve stanovách…
Poslední komentáře