Ukončení činnosti pověřeného vlastníka
Dobrý den,
měl bych takový dotaz. Vlastním byt v bytovém domě o 5 bytových jednotkách. Byl jsem zvolen pověřeným vlastníkem po přistěhování a teď po cca 2 letech už vím proč. Zbytek „obyvatel“ je prostě tragédie, mezi sebou se nenávidí, řeší naprosté nesmysly – lépe řečeno své konflikty převádí na mě, jsou neustále se vším nespokojení (včetně toho co si den předtím odhlasovali). Mohl bych uvést pár příkladů, ale nebaví mě to a za tuto skupinu nehodlám nést nadále žádnou zodpovědnost. Jaké jsou moje možnosti co se odstoupení z „funkce“ týče? Předem děkuji za informace.
Dobrý den!
Ještě se vracím k příspěvku, ke kterému jsem původně reagovat nechtěl, protože odstoupení opravdu zcela konkrétně řeší stanovy. Když ne vaše, taqzorové jistě.
Ale to, co je tu již psáno, je svatá pravda. Je nás takových halda. Mám jich na krku 12. Dům postavený pro občany pro služby městu a organizace působící v Postoloprtech (státní statek apod.). Ten vypisuji proto, abyste měl představu.
Složení spoluvlastníků (Zase se mi chce zvracet! (-: ) 1. dělnice z Montostavu(72) + JZĎák(74), 2. uklízečka(50) + dělník na elektrárně(50), 3. my, 4. můj byt, 5. sousedka (jediná inteligentní v domě, žijící však téměř trvale v Anglii, přesto členka) 6. hospodský + kuchařka, 7. dělník(68, vdovec), 8. zedník (místopředseda) + dělnice, 9. dělník + prodavačka, 10. cikáni, 11. vdova alkoholička, 12. prázdno.
Dohady a neshody na denním pořádku, pomluvy a pravidelný ryk také. Je nad slunce jasné, že vedení agendy společenství nespadlo do klína nikomu jinému než nám.
Jsme na maloměstě – a to Vy asi nejste – což je další krutá nevýhoda, protože když skřípnu dodavatele, že se musí polepšit, tak on to vezme oklikou a ti dementi ještě pak nadávají mně, že dodavatele buzeruju, když k nám nedoteče TUV (jsme poslední v lajně). Jim také teče studená, ale oni budou jezdit po mně jak za to, že neteče TUV, tak za to, že jsem si dovolil vyjet po dodavateli.
Trapárna jak hovado. Nepopsatelné a svoloč, že bych je nakopal všechny. Zvlášť když se potom od přemoudřelé prodavačky dozvím, že mám „co jsem chtěl, když jsem se na tu funkci tak třásl“ (zvolena byla mamina a já to slízl za ni).
Je nás opravdu hodně, kdo toto břímě vláčíme. Několikrát jsme plánovali, že to odstoupení sepíšeme, ale vždycky to „ňák“ nešlo. Přesně jak píše kolega. Bylo potřeba sjednat výhodnějšího pojistitele, pak zase udělat vyúčto a přeplatky, takže teprve nyní nám to skončilo.
DOKÁZALI JSME VYDRŽET a VY MUSÍTE TAKÉ. Pak byste opravdu litoval, až by Vám z fungujícího společenství alespoň navenek udělali pasqil, který je uvnitř, i právě zvenku. Nevzdávejte to, povzneste se, a já krakra dobře vím, jaxložité to je, a táhněte dál.
Ostatně máte výhodu. Jedete sám na sebe. Já musím ještě vždy přesvědčit výbor o daném záměru, aby vůbec pochopili, proč tu a onu akci realizovat.
Začněte inkasovat odměnu. A pěkně natvrdo. Abyste pak na konci účetního období neřekl „Ty tři litry mi za ty pomluvy fakt nestály!“ A k tomu pěkně smluvně naberte ekonomického správce, abyste mohl úkoly, které se dotýkají Vás, přepinknout na něj, když bude hrozit střet zájmů.
Moc Vám držím palce!
Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz
Jsem ve zcela stejné situaci…nicméně doporučuji setrvat ve funkci, protože jak jednou odstoupíte ztratíte naprosto přehled o tom, co se v domě děje. Představte si, že tito sousedé si zvolí ze svého středu nového pověřeného vlastníka – Vy mu předáte vzorně vedené společenství a oddechnete si. Za pár měsíců už ale nebudete vědět je-li zaplacena pojistka, voda, topení, revize…a to se Vás nakonec zaměstná víc, než řešení malicherných sporů mezi nimi. Přeji pevné nervy…věřte mi, že nejste jediný – neznám slovo ideální soused, bohužel.
To si pane neumíte představit co se děje v domě o 71 bytových jednotkách. Náplní práce pověřeného vlastníka je ale správa domu, ne řešení konfliktů mezi spoluvlastníky. Jako pověřený vlastník nemáte zodpovědnost za žádnou skupinu. Odstoupit lze podle stanov.
Dobrý den, přesnou odpověď vám dají vaše stanovy. Vzorové čl VI odst. 8 , zháložka legislativa. karelh,
Poslední komentáře