trvání členství ve výboru
Jsemčlenem statutárního orgánu od 9.2.2009, ve funkci místopředsedy do28.6.2010 a poté ve funkci předsedy dosud. Kdy musím být znovu volen, je-li délka funkčního období ve Stanovách 5 let?
Pane chylik, dal jste nám hádanku s neúplnými informacemi. Proto je nemožné odpovědět na Váš dotaz. Tři důležité informace pro Vás:
- Je bezvýznamné kdy jste byl zvolen za člena výboru.
- Je bezvýznamné v jaké funkci jste ve výboru pracoval a od kdy.
- Rozhodující je pouze kdy započalo funkční období výboru, jehož jste se stal členem.
Funkční období výboru ve vašem SVJ činí 5 let. Pokud jste byl zvolen zároveň s ostatními členy na celé funkční období výboru, pak funkční období všech členů končí dnem 9.2.2014 (nikoliv 8.2.2014, jak se zde psalo).
Pokud jste byl zvolen (jako náhradník) do již existujícího výboru, pak funkční období tohoto výboru platí samozřejmě i pro Vás. Tuto informaci od Vás ale nemáme.
lake
Bývalý předseda výboru, jehož mandát uplynutím doby funkčního období zanikl, svolá nekorektně shromáždění a nechá se znovuzvolit do výboru, spolu i s lidmi, kteří jej písemně krátce před tím informují, že se práce ve výboru vzdávají. Nad to nechá hned zvolit 2 náhradníky (za jejich přítomnosti a vědomí). Protože, ale po uplynutí cca 18ti měsíců dva členové výboru ztratí způsobilost (dle platných stanov) být ve výboru (nejsou již majiteli), doktor navrhne ve shromáždění dovolit dalšího nového člena výboru. Pokud ten neztratí způsobilost být ve výboru (pokud vůbec ji měl, když nebyli povoláni náhradníci), asi by v duchu stanov měl služebně přežít i ostatní členy výboru, resp. předsedu. Jde jen o teoretické taškařice, dokut nebude běžnou trestní a majetková odpovědnost.
Pokud máte ve stanovách 5 let, tak vaše funkce ve výboru končí 8.2.2014. A je jedno zda jste místopředseda nebo předseda.
to znamená, že když jsem byl zvolen předsedou 28.6.2010 na 5 let, tak nebyla volbou prodloužena doba členství ve statutárním orgánu?
Pane „chylík“, dosud jste také nenapsal, kdo vás do funkce předsedy výboru zvolil. Zda shromáždění vlastníků nebo členové výboru. Stejně tak jste nenapsal co máte o volbě předsedy napsáno ve stanovách. Pokud máte ty vzorové, tak tam je, že předsedu volí výbor. A výbor vám nemůže prodloužit dobu členství ve stat. orgánu. A co ostatní členové výboru? Kdy těm končí funkční období?
Máte-li to co vidím já ve stanovách, tj. Funkční období členů volených orgánů společenství je 5 let; počíná dnem zvolení do funkce a končí po uplynutí funkčního období. Není tedy podstatné, jestliže si výbor Vás zvolil později předsedou. Tím Vám funkční období člena výboru nemohl prodloužit.
Řešili jsme spolu s manželkou jednoho líného JUDr(a) a napsali mu následující:
Vážený pane ....., předesedo výboru SVJ,
dne 30.5.2011 skončí funkční období všech členů výboru – shromážděním voleného orgánu našeho společenství, a proto považuji za svou povinnost na tuto skutečnost i touto formou upozornit, pokud možno i všechny spoluvlastníky.
(Dodávám, že tuto písemnost jsme vyvěsili i v domě v termínu, kdy již uvedený lempl nemohl ve funkci ani regulérně svolat a řídit (jeho postupy) shromáždění.
To by ovšem nesměl být náš JUDr., který si ze šlamastiky „poradil“ výmluvou následovně.
Mimo dalšího agresivního a protizákonného jednání uvedl:
- Shromáždění řídí předseda výboru – je upraveno
- Legitimita – volby proběhnou 22.6.(2011), shromáždění vč. členů výboru bylo zapsáno v obchodním rrejstříku dne 12.července 2006.
PS: Máte-li na takové postupy chuť, nebo je všem členům vašeho SVJ úplný šumák, co kdo ve výboru nedělá, pak můžete být myslím v klidu, jako náš pan doktůrek.
Poslední komentáře