Stejný výbor a rejstrřík
Bylo již dříve zmíněno, ale chtěla bych znát opravdu kvalifikovanou odpověď: Je-li znovu zvolen výbor a předseda ve stejném složení, je nutno to ohlásit na rejstřík ? Děkuji.
malino to je snad jasné , já předseda výboru 15 let , funkční období 5 let a pokaždé po 5 letech musela být nová volba, a oznámení KS. Bohužel 2 litry v hajzlu po novém…
V rejstříku není zapsáno funkční období. Pokud je volena stejná osoba není nejmenší důvod vyhazovat 2000 za vymazaní a znovuzapsání stejných údajů.
Jarku,
stačí při změně stanov stanovit funkční období 20, 30, … let, s možností odvolat členy výboru v průběhu funkčního období a ušetříte vždy 2 litry po uplynutí období 5 let.
Podle zákona č. 304/2013 Sb. o veřejných rejstřících je uložena povinnost podat návrh na zápis skutečností, které jsou zapisovány do veřejného rejstříku. Podle § 11 odst. 2 tohoto zákona platí, že návrh na zápis musí být podán bez zbytečného odkladu po vzniku rozhodné skutečnosti.
Podle § 25 odst. 1 písm. g tohoto zákona platí, že do veřejného rejstříku se zapíše: „jméno a sídlo nebo adresa místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu, osoby, která je členem statutárního orgánu, s uvedením způsobu, jak za právnickou osobu jedná, a den vzniku a zániku její funkce“.
Neposkytla jste podrobnosti o volbě, takže nevíme, zda došlo k zániku funkce (což by muselo být oznámeno rejstříkovému soudu jako formálně podaný návrh). Přečtěte si vaše stanovy a zjistěte si co praví o okamžiku zániku funkce člena statutárního orgánu.
lake
P. lake, prosím, sdělil byste, odkdy (vč. odkazu na legislativu) platí povinnost zápisu do rejstříku i pro členy kontrolní komise, byla-li zvolena, a zda i zde platí, že se zapíše „den vzniku a zániku funkce“ zapisované osoby.
Existuje povinnost dodat do rejstříku zápis z volebního shromáždění SVJ a zápis ze schůže statutárního orgánu, na němž proběhlo hlasování o volbě.
Náklady na zápis se hradí prostřednictvím kolku v ceně 2000 Kč. (Mýlím-li se v něčem, opravte mě prosím).
Děkuji Vám. Věruška
Rada zlatá, zkuste oslovit svůj rejstříkový soud. Jak víme, co ves, to pes. Já to zkusil a prý je to soukromý dotaz, takže 0. Podáte a oni vás pak osloví, jak to má být, pardon, jak chtějí aby to bylo.
Děkuji, svjvmt, za Vaši reakci. Co vím já (netvrdím,že vím vše a že se nemám čemu přiučit – naopak, proto hledám na internetu, a jsem ochotná i přispět tou svou trochou), tak povinnost dát zapsat i členy kontrolní komise je nová (snad od 1.1.2014). Trefa nikoli do černého, čili chybné podání, přijde na 2000,– Kč kolkovného.Tak hledám, jak být dobrým hospodářem. Třeba někdo ví – a odpoví. Až budu vědět já, dám vědět.
Že ale veřejné rejstříkové soudy nemají automaticky určité základní informace transparentně na www, nebo když už se někdo dovolá, neodpoví věcně na dotaz, to bude možná souviset s tím, proč je ČR hodnocená jako komplikovaná a těžkopádná pro založení čehokoli, nejen SVJ…
Věruška
Ano nemají, protože v civilizovaném světě jsou úřady od toho, aby solužili lidem. U nás jsou od toho, aby lidi buzerovali. Proto u nás dochází až k takovým paradoxům, že je nutné vést soud se soudem (např. rejstříkovým). Soud o zápise do rejstříku o něčem rozhodne a úředník na jiném řejstříkovém soudu si stejně dělá co chce.
Vážená malino, osobní zkušenost nemám, ale pokud bych musel řešit podobný problém jako Vy, zkusil bych adresovat dotaz na podatelnu ministerstva vnitra posta@msp.justice.cz. Pod ministerstvo vnitra totiž rejstřík patří. S pozdravem ivanq.
Oprava: místo ministerstvo vnitra má být ministerstvo spravedlnosti, e-mail platí.
Za pochopení děkuje ivanq
.. podatelnu ministerstva vnitra posta@msp.justice.cz. MV ČR to néni, ta má mvcr.cz. Soudy pod vnitrem? To jsme to dopracovali…
Poslední komentáře