Společná část domu do soukromí
Zdravím po delší odmlce, a to proto, že mi před nedávnem byl položen rafinovaný dotaz.(-:
Znáte mne, že já se tu snažím odpovídat spíš tak, aby rada byla pro inkriminovanou osobu použitelná, než abych dokonale postupoval podle všech možných i nemožných a existujících či ještě neexistujících judikátů.
Na jeho otázku však odpovědět neumím.
Totiž: Od města si odkoupili objekt bývalé ubytovny (klasickou T06B, jakých tu máme mraky) ale mají je dipozičně uspořádané do buněk, ze kterých při poslední hromadné rekonstrukci vyrobili byty 1+1.
Dům má uprostřed „T06kové schodiště“ (zase klasicky na rozponu 3,6 m) a to na každém patře má z podesty kolmo ke schodišti chodbu vedenou od štítu ke štítu. Ve štítech, tedy na koncích chodeb, jsou okna.
On vlastní krajní byt.
U požárníků si už vyběhal, že to realizovat smí. (Ti si na něj vymyslili takovou hloupost, jako že okno je únikovou cetou, ale nakonec si dali říci).
Na stavebňáku má také vše dohodnuto.
Má však tento problém, který vypadá dost neřešitelně. Tak prosím poraďte:
Dům jim byl prodán do osobního vlastnictví poctivě s prohlášením vlast(n)íka, tedy mají vymezené podíly i na společných částech domu.
On by si chtěl proseknout do zmíněného konce chodby s oknem ve štítu ještě právě zvlášť kuchyňku. (Nepřístupnou z chodby přístupnou ze zadní místnosti bytu.) Až sem je to přece celkem reálné a nebyl by důvod se vyptávat. Jenže on je tu problém:
85% vlastníků žije naprosto jinde po republice a jejich sehnání je nemožné, i když je k tomuto zásahu nutný stoprocentní souhlas shromáždění.
Vůbec si neví rady, jak to má udělat, společně s ním v 8.NP domě ani zbylých 7 s ním netuší co a jak, a moc rád by toto nějak obešel. Jakýmkoli způsobem.
Je mu jasné, že prostě ty vlastníky na stoprocentní schválení ani omylem nesežene, když je tam tech bytů čtyřiašedesát a většina obsazených nájemníky, nikoli vlastníky.
Měl by někdo nápad, jak to obejít a tento konec chodby získat, byť do nájmu, avšak nezrušitelného, od společenství či proti nějaké pravidelné službě pro společenství a tak. Mne opravdu nic nenapadá a on jediný nápad, který přednesl, a mně se moc nepozdával, byl ten, že by si to od společenství pronajal třeba na 30 let.
Jenže kde je psáno, že mu další výbor nebo klidně už tento, smlouvu nevypoví…?
Fakt potřebuju poradit!
Díky moc!
Filip
P.S.: Hlavně mi tu neraďte, že je prostě nutné sehnat ty všechny spoluvlastníky. Tuto odpověď bych si uměl napsat také. Já však potřebuju něco fikanějšího!
F.
Pro portál SVJ z Kadaně Filip, Praha 42 – Postoloprty (-8
„Na stavebňáku má také vše dohodnuto.“
To znamená, že má stavební povolení?
= stavební povolení by dostal bez nejmenších potíží. Stačí jen předložit souhlas majitele domu – společenství a požárníky.
A požárníky, jaxem psal, už má.
Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz
osobní vlastnictví zaniklo s vládou KSČ. Pokud je to nemožné sehnat souhlasy, tak by je mohl nahradit soud, ne?
- Tady nejsme na servru o politice! A to ještě jednou opakuji: „Tady to není server o politice!“
- Vaše rada je podobně tupá jako ta, kterou jsem napsal, že nepotřebuju číst. Vám asi nedochází, že i kdyby soud měl nakrásně rozhodnout v jeho prospěch; přitom soud mu leda tak nařídí nechat si to odsouhlasit podle zákona o vlastnictví bytů, bude trvat několik let, než vůbec jeho žaloba přijde na řadu…
Fakt zase moudrá ra(j)da! )-:
Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz
Poslední komentáře