Schvalovací proces oprav od roku 2014

Vložil TomasD. (bez ověření), 27. Říjen 2014 - 17:01 ::

Mám dotaz ke schvalovacímu procesu oprav od roku 2014. V minulosti, vždy byla svolána schůze, kde se probraly opravy na následující rok, poté byla svolána schůze týkající se dané opravy, kde byl předložen rozpočet atp. a kde se hlasovalo o konečné podobě, rozpočtu a firmě. Letos však, žádný takový proces neproběhl. Na pár dní byl ve vestibulu domu vyvěšen rozpočet a následně oznámení, že k opravě dojde tehdy a tehdy.

Zajímá mne, jestli se něco od roku 2014 změnilo, případně jak mohu právně pokračovat a jaké mám v této záležitosti práva jako vlastník, když s tímto nesouhlasím, jelikož se jedná o opravu za téměř půl milionu a nikdo se mě na můj názor ani neptal. Už při minulé opravě došlo ke značnému předražení, k čemuž dochází, bohužel, i teď.

Děkuji za rady.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil RadekV, 27. Říjen 2014 - 17:55

    Obávám se, že žádný zákon neřeší proces, jakým si ve vašem SVJ odsouhlasíte a následně realizujete opravy.

    Vložil TomasD. (bez ověření), 29. Říjen 2014 - 11:02

    Děkuji za odpověď. Tudíž, dle všeho to znamená, že co se výbor usmyslí, to já musím strpět.

    Vložil kAREL HL (bez ověření), 29. Říjen 2014 - 12:42

    jestliže už minule došlo k předražení , proč máte pořád stejný výbor ?

    Vložil RadekV, 29. Říjen 2014 - 12:39

    Nikoli. Záleží na tom, na čem jste se ve Vašem SVJ dohodli. Co máte ve stanovách, co jste si odhlasovali o opravách a tak. Postup toho, jak a kdy se co schvaluje, není určen zákonem, ale vámi.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".