Pro výrobce oken
Nová okna jsou horší než ta stará!Jsou horší v tom,že přes plochu co má okno největší,tj.skleněná výplň,mají horší vlastnosti než okno co má mezi skleněnou výplní mezeru 40mm.
zde máte odkaz,kde si můžete spočítat vlastnosti různých oken! Jsou to stavební tabulky. http://www.stavebnictvi3000.cz/…cty/ti-sklo/?…
Tak proc jste si ty stara okna vymenoval za nova horsi, kdyz si vse tak dovedete zjistit.
Uvedený výpočet počítá POUZE s VEDENÍM tepla (vzduchovou mezerou), a pak čím větší mezera, tím větší izolační schopnost. Nepočítá ale s cirkulací vzduchu v mezeře. U moderních oken (tzv. plastových) s dvojsklem ale při mezeře cca okolo 12 mm dochází k zastavení cirkulace, takže vzduch vede teplo jenom vedením. To je daleko účinější izolace, než při cirkulaci vzduchu! Názor, že sklo s mezerou 40 mm je lepší než s mezerou, řekněme 12 mm, je tedy mylný.
Nečetl jsi článek,ani se nepodíval na tabulku!
Prostup tepla izolačním zasklením Ug Program počítá součinitel prostupu tepla Ug dvou skel oddělených s uzavřenou meziskelní mezerou vyplněnou vzduchem nebo inertním plynem. Tabuje obyčejného skla má pro tepelné (daleké infračervené) záření o vlnové délce kolem 10 mikrometrů, s kterým uniká velká část tepla ven, odrazivost 0,16 (-) a pohltivost 0,92 (-). Na povrch vnitřního skla, který je přivrácen do mezery, lze aplikovat vrstvu s vysokou odrazivostí pro tepelné záření. Přednastavena je odrazivost 0,917 (-), která vede k U- hodnotě celého zasklení 1,1 Wm-2K-1 při argonové atmosféře (λ = 0,0163 Wm-1K-1; pro vzduch je λ = 0,0243 Wm-1K-1) a při součinitelích přestupu tepla při proudění vzduchu α4 = 2.5 Wm-2K-1 na vnitřní straně zasklení a α1 = 8 Wm-2K-1 na venkovní straně (odpovídá rychlosti větru 1 m/s – podle vztahu αk(Wm-2K-1) = 4 + 4w, kde w je rychlost proudění větru v m/s podél zasklení, viz [1]). Vliv proudění a vedení tepla v meziskelním prostoru je počítán podle [1] pomocí podobnostních čísel (Nusseltovo číslo, podrobnosti najde čtenář v [1]). Údaje Rg ; Ri a Re v dolní části s výsledky jsou postupně tepelný odpor zasklení ; odpor při přestupu tepla na vnitřním povrchu zasklení ; odpor při přestupu tepla na venkovním povrchu zasklení.
ale vůbec jste ho nepochopil. Buď a)nedokážete interpretovat spočtené hodnoty Ug (nižší hodnota je lepší) b)nepoužíváte správné vstupní parametry skel a výplně dutiny (všechny potřebné údaje jsou v článku uvedeny, pro argonnovou výplň, pokovení a dutinu 16 mm výpočtem vyjde Ug 1,1 a nejaké drobné, pro zdvojené sklo, výplň pochopitelně vzduch, šířku dutiny 40 mm vyjde Ug 2,5 a nějaké drobné).
podívejte se na tabulku,doseďtě si čísla a vyjde vám u okna se vzduchovou mezerou 40mm lepší hodnota,než u okna s mezerou 16mm plněného argonem!/
a vyšlo mi zmíněných 1,1 pro dvojsklo s pokovením a 2,5 pro zdvojené sklo. Napište vstupní hodnoty které jste použil (všechna políčka co jste zadával), není to jen o 12 nebo 40 mm.
Poslední komentáře