Přepis bytu

Vložil Radka, 18. Duben 2008 - 20:53 ::

Dobrý večer, od letošního ledna jsme společenství bytových jednotek.Byty jsme si koupili do osobního vlastnictví „od města“.Jedna nájemnice by chtěla byt nechat přepsat na dceru.Je to již dost stará dáma, a tak jsem jí slíbila,že jí jako člen výboru zjistím,co je pro to nutné udělat.A tak se tedy ptám: jaké kroky jsou k tomuto nutné a kolik takovýto přepis stojí.Je možné toto provést již tak brzy po koupi bytu?Děkuji za reakce.Radka

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil HonzaT, 19. Duben 2008 - 4:53

    Toť otázka, jestli je to možné, záleží na tom, jestli to městu stále splácíte, v tom případě tam asi budete mít zástavní právo a to by s tím převodem město muselo souhlasit.

    Pokud je byt splacený, tak v tomto případě asi sepsat mezi matkou a dcerou darovací smlouvu a podat na katastrální úřad. Něco bude stát sepsání smlouvy (pokud si ji nesepíší sami), ověření podpisů a pak kolek na katastr 500,–Kč, od daně darovací bude tento převod osvobozen, takže pokud vím, nebude nutné podávat ani daňové přiznání.

    Vložil Anonymous (bez ověření), 19. Duben 2008 - 9:43

    Vážený pane Honzo, byt lze přepsat (darovací, kupní smlouva) i se zástavním právem pro město. Městu je to jedno, neboť zástava a povinnost z ní vyplývající (v tomto případ splácení půjčky) přechází na každého dalšího kupujícího nebo obdarovaného. Tedy paní přepíše byt na dceru nebo vnučku a ta bude plynule pokračovat ve splácení. Tina

    Vložil Matějka Jaroslav, 19. Duben 2008 - 7:50

    Vážený pane HonzoT, daňové přiznání podat musíte VŽDY, ale uplatníte osvobození od úhrady daně dle příslušného ustanovení daňového zákona a výsledná daň je O,–Kč. V případě, že daňové přiznání nepodáte – byť v nulové výši, může být po vás správcem daně ve správním řízení požadováno dost peněz.

    Matějka

    Vložil Pavel, 19. Duben 2008 - 8:26

    Vážený pane Matějko, podle zákona 357/1992 Sb., § 21 odst. 5 se daňové přiznání NEPODÁVÁ v celé řadě případů: při osvobození podle § 19 odst. 1 až 4 a 6, podle § 20 odst. 1 a podle § 20 odst. 14.

    Na výše probíraný případ se vztahuje osvobození podle § 19 odst. 3, tj. v uvedeném případě se daňové přiznání nepodává.

    Hezký den! PavelSVJ@centrum­.cz

    Vložil Matějka Jaroslav, 19. Duben 2008 - 8:52

    Díky, neuvědomil jsem si znění odst.5 §21. Omlouvám se.

    Matějka

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".