plná moc
Dobrý den,
zajímalo by mne, zda člen výboru může být pověřen plnou mocí jiným
vlastníkem, či vlastníky na Valném shromáždění.Teoreticky se může
stát, že jedna osoba má více plných mocí. Je to vůbec možné?
Děkuji.
Cituji z našich stanov: „Závazek k výkonu volené funkce v orgánu společenství je závazkem osobní povahy a člen voleného orgánu společenství se nemůže nechat zastoupit při výkonu své funkce.“
Dotaz zněl, zda několik řadových členů může dát plnou moc k zastupování na shromáždění členovi výboru (obecně: nebo jinému členu SVJ nebo i nečlenovi SVJ). Moje odpověď zní, že ano.
Zcela jiná věc je, zda se člen výboru může nechat zastoupit při výkonu své funkce (např. při jednání výboru). Zde zní odpověď, že ZoVB tuto problematiku neřeší. Ale protože většina stanov vychází ze vzorových stanov, kde je v čl. VI/4 tento zákaz uveden, tak ne. Zákaz by pravděpodobně šel i dovodit analogií k ObchZ.
Hezký den! PavelSVJ@centrum.cz
Já Vám rozumím ale rád bych osobně poznal takové společenství, kde to jde tak daleko, že se nechávají vlastníci zastupovat plnou mocí na shromáždění…
Na našem shromáždění SVJ předseda oznámil, že má v ruce 33 plných mocí od řadových členů (z cca 95 bytů). Ve stanovách jsem nic o plné moci nenašla. Dá se s takovou demokracií něco podniknout ?
Třeba u nás.
Při 139 bytech se řadě lidí nehodí termín.
Další se přijdou před shromážděním seznámit s materiály a návrhem usnesení a když souhlasí, nepovažují za nutné na shromáždění chodit. Posledně jsem měl asi 15 plných mocí. Samozřejmě k příjemci plné moci musí mít poskytovatel plné moci důvěru.
Zejména u vícečlenných SVJ, v Praze vznikají SVJ o 300–500 členech, jsou plné moci velmi vhodné. Řídit shromáždění o 500 členech asi nebude nic příjemného, už kvůli prostoru a sčítání hlasů.
Samozřejmě u 24 bytů je to jiná kategorie.
Hezký den! PavelSVJ@centrum.cz
Může. V současné době počet plných mocí žádný předpis neupravuje.
Hezký den! PavelSVJ@centrum.cz
Poslední komentáře