Platnost podpisu, pokud je člena komise podepisuje manžel, mamželka

Vložil Anonymous, 23. Duben 2009 - 16:36 ::

Dobrý den, mám takový asi možná zajímavý problém: V našem společenství máme dva členy zastupitelstva, z nichž oba dva jsou manželky lidí, kteří naše společenství de facto rálně zastupují. Zajímalo by mně vzhledem k faktu, že smlouvy a ostatní dokumenty podepisují jejich manželé, za jakých podmínek toto mohou činit (plná moc, nemohou…)A pokud tak činí,bez např. plné moci, mohou našemu společenství vzniknout problémy s platností smluv a ostatních dokumentů z toho vyplývajících. Osobně jsem přesvědčen, že by se firma, nebo úřad k tomuto ohradit a smlouvy prohlásit za neplatné. Moc děkuji, pokud mě někdo podrobněji s touto problematikou obeznámí. Kvladyka@seznam­.cz Kamil Vladyka

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anonyma (bez ověření), 9. Červen 2009 - 10:10

    Bez plných mocí jsou všechny podpisy neplatné.

    Vložil právník (bez ověření), 9. Červen 2009 - 9:04

    Funkce ve výboru SVJ je osobnostní, musí být vykonávána zvolenou osobou a osobně. Zvolená osoba nemůže výkonem své funkce zmocnit nikoho jiného, takové zmocnění je neplatné. Dokument, podepsaný manželem členky výboru SVJ, není platně podepsaný.

    Vložil Pavel, 9. Červen 2009 - 9:52

    Mám jiný názor.

    To co uvádí „právník“ platí pro výkon funkce člena výboru. Tzn., že na jednání výboru musí být přítomen člen výboru a nikoliv osoba členem výboru zmocněná. S tím souhlasím. Tazatel se ale ptá na něco jiného.

    Pokud někdo na základě plné moci zastupuje SVJ (právník u soudu, technik při jednání na stavebním úřadu atd.) tak je samozřejmě plná moc možná. Že byla udělena zrovna manželce či manželovi člena výboru je irelevantní. A pokud někdo udělí plnou moc, aby zmocněnec uzavíral za SVJ smlouvy, není to v rozporu se žádným předpisem. Je to pouze riziko toho, kdo plnou moc udělil.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil Anonymo (bez ověření), 23. Duben 2009 - 17:18

    Je-li manželka členkou výboru (ne zastupitelstva), tak nemůže podepisovat manžel. Větší nesmysl tu snad ještě nebyl. Nebo ano?

    Uvědomte si, že SVJ má záznam v Obchodním rejstříku, kde jsou uvedeny osoby, za SVJ jednající. A pokud tam manžel nefiguruje, pak …

    Vložil Anonymous3232 (bez ověření), 23. Duben 2009 - 18:04

    Přesně tak, ostatní mohou dělat kde co, ale uzavírat smlouvy (ať již ústní nebo písemné) mohou jen ti, kteří byli opravdu zvoleni.

    Vložil Petr, 24. Duben 2009 - 9:07

    Podívejte se na http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares.html na svoje IČO a kdo má podpisové právo, proboha. Se divím že někdo může uzavírat s vaším společenství písemné dokumenty a neověří si v obchodním rejstříku kdo druhou stranu zastupuje. Podejte třeba žalobu na ty dvě dámy. Tento poroblé mzastupování tu již určitě řešen byl, račte hledat. Nahlédněte alespoň do zákona o bytech, dokonce vám řeknu že paragraf 9, odst 13, i když by bylo možno přímo citovat.

    Vložil Anonyma (bez ověření), 9. Červen 2009 - 10:08

    Jasně, druhá strana by se měla podívat, kdo má podpisové právo, protože jinak budou všechny smlouvy neplatné. Ale pokud má někdo (i manželka) plnou moc od toho, kdo má podpisové právo, tak je všechno v pořádku. My jsme také jako výbor s podpisovým právem dali např.plnou moc našemu správci,aby za nás podepsal smlouvu s PRE.....na elektřinu, atd.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".