Opět stavební deník - tentokrát dokonce ve dvou různých verzích
Vážení, omlouvám se, že jsem zde opět s naší sanací vnitrobloku a s tématem stavebního deníku. Potřebovala bych od někoho znalého praxe ve stavebnictví vysvětlení jak pochopit realitu. O začátku října opravujeme, stavbyvedoucí je mladý střelec, hlavně si prosazuje „aby to bylo rychle z krku a nikdo do toho nekecal“. Stavební dozor je zkušený, ale se stavbyvedoucím se nechtěl hádat. Před několika týdny mi došla trpělivost, když mne nikdo o stavbě x dní vůbec neinformoval a 4 dny nebyl na stavbě ani stavební deník. Udělala jsem z toho případ, stavební deník se objevil, byl dokonce i kontrolní den. Tragikomedie co? Teď to jde opět nalevačku. Chtěla jsem si počíst ve stavebním deníku. Na určením místě byl, ale „jiné vydání“… Nejsou v něm ani zápisy z kontrolním dnů, ani mé podpisy, ani jiné podpisy. Prostě se zde vedou paralelně dva deníky – jeden nic neříkající na stavbě a ten druhý se zápisy, s kontrolními dny a podpisy kdesi mimo náš dosah. Proč? Co to má v praxi za výhodu pro stavební firmu? Cui bono? To, že je dnes 22.11. a poslední zápis v tomto placebu je z 16.11.11 jen na dokreslení.
Díky Předsedkyně Greenhorn
Dobrý den všem, již přes rok existuje možnost vedení stavebního deníku pomocí digitálního pera. Píše se klasicky do stavebního deníku, pero si text zapamatuje a po odeslání na server pomocí mobilu, nebo notebooku, přijde všem oprávněným uživatelům mailem PDF soubor se stavebním deníkem. Není potřeba žádné znalosti (pouze jak přečíst mail/PDF soubor) a každé ráno člověk může mít v mailu záznam z minulého dne. Pokud není, může obratem urgovat stavební firmu apod. Pokud aktualizace denně chodí, jsou archivovány v mailu i na serveru, kde k nim stavební firma už nemůže. Není tedy možné, aby deník vedla nepořádně, natož aby tam něco měnila. Povinnost odeslat deník lze dát do smlouvy pod sankcí. Pokud Vás zajímají informace, hledejte na internetu „Digitální pero“
Vít Hudec
„…Povinnost odeslat deník lze dát do smlouvy pod sankcí…“
- kolik máte ve Vašem blízkém okolí firem, které by s Vámi takovou smlouvu podepsaly? A když ony mít nebudou zájem o „digitální pero“, jak je přesvědčíte aby si je pro Vás pořídily?
„…Není tedy možné, aby deník vedla nepořádně, natož aby tam něco měnila…“
- já netvrdím že to je špatný nápad, ale zkuste být trochu konkrétnější – a uvést reálné a již někde použité zkušenosti v nějakém českém SVJ a nejen reklamní tahák jak to funguje u „německých dodavatelů“ za „německý háky“
N.
Škoda že nežijete ve středočeském kraji mám zkušenosti akorát s www.mi-pat.cz a nevím jestli jezdí tak daleko. Ale mohu doporucit
tady je každá rada drahá, já osobně jsem zažil nečitelný deník ve kterém byly vynechané řádky a pak dopsané věci, které se tvářili jako odsouhlasené. další z nešvarů bývá zapomenutý stavební deník, zápisy po měsíci a další. A nepomůže ani stavební dozor. firma se často domluvý se stavebním dozorem, který ji pak kryje a investorovy se nestydí dát fakturu za služby. Právě proto jsme vyvinuly elektronický stavební deník Qbook in real time. kde je možné přímo ze stavby zasílát pomocí mobilního telefonu informace včetně fotky a vše chronologicky ukládat na server (bez možnosti tyto záznami upravovat nebo měnit). Dále se tam dají zasílát všechny revizní zprávy, certifikáty výrobků a všechno hezky podepsat elektronikýcm podpisem, aby nedošlo k „omylu“. Vznikne tak pasport stavby, který má všechny právní podklady. Po prvních pilotních provozech systém na vícenákladech nebo nesmysných položkách stavební firmy umí i ušetřit nemalé částky investorovi. a to nemluvím, že se termíny doržují a stavba se neprodlužuje.
více informací na www.e-qbook.com
no to je hodně divný…dle mého názoru nelze připustit aby byli vedeny dva stavební deníky…proč asi…firma kryje nějaké levárny…před vámi či případnou kontrolou…je jisté že firmy jsou nejraději když jim do toho nikdo nekecá…ale nenechte se odradit…stavební dozor má být vaše prodloužená ruka…a musí se hádat s dodavatelem…pokud zjistíte nějaké nesrovnalosti…pokud tak nečiní…tak máte jedinou páku aby tak činil…vaše peníze…platíte ho…to samé platí i v případě „pravého“ stavebního deníku…pohrozte nezaplacením faktur…a uvidíte jak se budou snažit…popřípadě zdělte panu stavbyvedoucímu že jejich počínání oznámíte na stavební úřad…a předpokládám že má snad i nějakého nadřízeného či majitele firmy…obraťte se i na ně…a pokud ani to nepomůže…tak ve vaší moci jako investora…je i zastavení stavby…dokud nebude sjednaná náprava…ale toto všechno by vám měl poradit ten váš stavební dozor…bohužel ve většině případech si dozor s dodavateli jdou na ruku…jelikož předpokládají že jste hloupí a problému nerozumíte…tak že rada zní…tvrdě se dožadujte všech povinností dodavatele…které vyplývají z uzavřené smlouvy…
Poslední komentáře