Odpojení vody
Dobrý den, v našem svj máme problémového člena už dluží velkou částu peněz cca asi 258 000 kč neplatí ani do fondu ani zálohy a spotřebovanou vodu . Soud vydal platební příkaz ,nic se neděje dlužník na sebe vyhlásil osobní bankrot ale náš dluh u soudu zataji což jsme se dozvěděli až později. A dál neplatí nic,čímž vytváří další dluh.My víme co dělat u soudu napadnout bankrot atd, ale chceme mu odpojit vodu jak teplou i studenou a odpojit topení. Máme na to právo??? Výbor a členové mají za to že ano.
Máte možnost si přes právníka nechat udělat blokaci na byt ve váš prospěch. Pokud jste řádně podali žalobu neni možné,aby ji někdo zatajil. I v bankrotu-insolvenci je přezkumné jednání,které si zjistíte v rejstříku na portále justice.cz jinak dotyčný dlužník musí své dluhy umořit a to prodejem svého mejetku.Pokud jste SVJ tak nechápu proč nemáte právníka,který za vás vše vyřeší a již se něco děje. Dále zjistěte insolvenčního správce a je mu zašlete podklady – měsíční předpis plateb a jednejte.Je to na delší čas a nervy,ale jinak to nejde a je to v kompetenci vašeho výboru.Mám toto za sebou a dnes dokonce i kriminální policii díky podvodným padělaných faktůrám býv.vedení SVJ. Takže přeji trpělivost a dobré pořízení.
Děkuji za rady, co se týká ohledně soudů to je už v řešení a dá se říci že na dobré cestě. Jde jen o to zda když odpojím i studenou vodu a vlastně znemožním užívání bytu zda jsme na tom právně správně. Už tu byl odkaz ať si nepletu nájemce a vlastníka ale asi to vše bude na hraně a jen se nebát a začít činit.
Nesmíte se bát,protože to nikam nedojdete.Já se bála něco udělat,abych se někomu náhodou nezavděčila a co pak…jen sem si to kazila sama. Předseda a celý výbor musí být za jedno a vědět proč to dělá a svoje rozhodnutí mít v pořádku.Ověřte si to spíše u právníka,klidně za konzultační hodinu 500–1000,– které si dáte do výdajů a pak s klidným svědomím můžete činit.Přeji opravdu pevné nervy a trpělivost.Sama jsem tohle řešila a ještě řeším s insolvenčním správcem,právničkou,soudem a na schůzi.
Právní řešení je jednoduché. Už jsem to zde vysvětlil:
http://www.portalsvj.cz/…ot-dluznikum#…
http://www.portalsvj.cz/…-u-neplatice#…
Technické řešení odpojení je ale složité, nekdy nemožné.
lake
Pan lake tam píše, že při neplacení vody JEDNOHO vlastníka je možné zastavit dodávku vody i všem ostatním vlastníkům, tj. třeba STOVCE dalších platících vlastníků. Myslíte to vážně? Máte na to nějaký judikát?
S tím souvisí otázka, proč vodárny nejsou ochotny zřídit samostatnou přípojku vody pro byt.
Pokud SVJ nezaplatí dodavatel odpojí celý dům a nezajímá ho kdo z vlastníků bytů platí a kdo neplatí. Druhý link řeší odpojení konkrétního neplatiče pokud jsou pro to ovšem technické předpoklady. Vodárny, stejně jako plynárny a elektrárny zřizují do jednoho objektu jen jednu přípojku. Ovšem zatím co plynárny a elektrárny uzavírají smlouvu s odběrateli v každém bytu vodárny pouze s vlastníkem objektu. Postupují podle platného právního systému.
Krobote,a kdo je u SVJ vlastníkem objektu? SVJ to není ( to je práv.subjekt), majitel byt. jednotky to není,v katastru je bytový dům, vlastníci jednotek, a spoluvlastníci.Tak kdo? Odběratel je jak u vody, tak u elektřiny, tak u plynu. To je ta právní džugngle v kocourkově a čert aby se v tom vyznal.
Fando14, morální právo na odpojení určitě máte. Obávám se však, že formální právo podle špatných předpisů tohoto absurdistánu nemáte. Předpisy především chrání zloděje a jinou lůzu. Vždyť víte, kdo předpisy tvoří. A vrána vráně oči nevyklove.
jestli to dokážete technicky udělat bez jeho spolupráce, pak neváhejte a pusťte se do díla. Mali by ste ale „pre buduce“ urobiť hententen spôsob pre všetkých prípadných „Bundášikôv“
Poslední komentáře