Nevlastník jako pověřený vlastník ??

Vložil Fiebinger, 12. Srpen 2009 - 8:54 ::

Dobrý den vážení, rád bych získal odpovědi a rady na moje otázky.

V našem SVJ řešíme volbu nového předsedy, tj. mé osoby, protože z předešlé schůze shromáždění vyplynulo že si většina lidí přeje abych to dělal já asi proto že se v tom trochu víc angažuju. Stávajicí předseda předložil písemně ukončení své funkce z důvodu prodeje bytu a ten předseda byl pověřený vlastník.

mé otázky:

  1. Odkdy se změnil bod ve vzorových stanovách kde se píše že členem výboru či pověřeným vlastníkem může být nevlastník ve članku 6 odstavec 2
  2. Jak to má správně proběhnout aby mě shromáždění zvolilo pověřeného „nevlastníka“ s plnou mocí od vlastníka (mé manželky) ? Musí ta plná moc mít ověřený podpis ?
  3. Projde v dnešní době výše uvedená procedura pro zápis do obchodního rejstříku u krajského soudu ?

Děkuji předem za odpovědi

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel, 12. Srpen 2009 - 11:38

    Ad 1) vzorové stanovy jsou nezávazné, platí Vaše stanovy

    Ad 2) Shodně s paní Alenou a literaturou se domnívám, že nevlastník nemůže být pověřený vlastník

    Ad 3) Velmi pravděpodobně ne

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil Fiebinger, 12. Srpen 2009 - 11:49

    no comment

    Vložil Anonymous, 12. Srpen 2009 - 10:50

    Tak od toho to má ten název: Pověřený vlastník. To znamená, že to MUSÍ být vlastník. U nás nám soud neuznal nevlastníka ani jako člena výboru.Ale nevím, možná se mýlím. Alena

    Vložil Fiebinger, 12. Srpen 2009 - 11:10

    (1) Orgány společenství jsou:

    1. shromáždění,
    2. výbor společenství (dále jen „výbor“) nebo člen společenství pověřený funkcí výboru (dále jen „pověřený vlastník“), pokud není volen výbor,
    3. kontrolní komise nebo revizor, rozhodne-li o tom shromáždění.

    (2) Orgány uvedené v odstavci 1 písm. b) a c) jsou volené orgány společenství. Členem voleného orgánu společenství nebo jeho voleným orgánem může být pouze fyzická osoba, která je členem nebo společným členem tohoto společenství nebo je zmocněným zástupcem právnické osoby – člena společenství, je ke dni volby starší 18 let a má způsobilost k právním úkonům.

    Kdyz si prečtu výše uvedené tak ohledně pověřeného vlastníka to chápu takto … pokud se pověřeným vlastníkem stane např. moje manželka tj. vystupuje jako právnická osoba za SVJ a ta mi dá plnou moc pro to abych vykonával funkci pověřeného vlastníka tak to není problém ale není asi možné aby byl přímo do OR zapsán jako pověřený vlastník … je to tak ?

    Vložil Pavel, 12. Srpen 2009 - 11:46

    Vaše manželka, jako vlastník, může být zvolena jako pověřený vlastník. SVJ Vás může pověřit funkcí správce, nikoliv „zplnomocněného pověřeného vlastníka“. To je vyloučeno.

    Zástupcem právnické osoby, který může být členem výboru ve Vámi uváděném výňatku ze stanov, je myšlena osoba, která zastupuje člena SVJ, např. SBD.

    U nás máme jako člena výboru přímo SBD. Za toto SBD je ve výboru fyzicky nějaká osoba.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil Fiebinger, 12. Srpen 2009 - 11:49

    Děkuji ještě jednou pane Pavle

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".