Montáž plynového kotle do společných prostor domu v SVJ
Dobrý den,
Chtěla bych Vás poprosit o odpověď na následující problém v našem SVJ. Všichni jsme vlastníky bytových jednotek a máme v bytech zabudovány plynové kotle k vytápění a pro ohřev vody již déle, než 10let. Jak už to u starších bytů bývá mění se vlastníci a s tím jsou spojeny i potřebné rekonstrukce. V přízemí našeho domu se provádí taková rekonstrukce bytu. Vlastník(nový), ale přišel z oznámením, že si umístí kotel pro vytápění svého bytu, do společných prostorů pod svůj byt, (bývalá kotelna). Jelikož se jedná o nové rozvody, o nové místo pro umístění kotle, tak nevím, zda je toto možné, bez potřebné projektové dokumentace, povolení stav.úřadu o změnu užívaní prostor, vyjádření od hasičů, 100% souhlasu vlastníků byt.jednotek, a doplnění o tuto skutečnost –Prohlášení vlastníka budovy. Taky nevím, zda musí být splněny ještě nějaké jiné podmínky, nebo vypuštěno něco z těch,co jsem uvedla.Zapoměla jsem v úvodu napsat, že se jedná o výměnu kotle, jakých už v domě proběhlo několik.Výměny však byly provedeny pouze za nové kotle v bytech, nikoli změnou jejich rozvodů a umístění. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď závisí významnou měrou na tom, jakým způsobem došlo ke změně kotelny na bývalou kotelnu.
Samozrejme to mozne neni.
Akorat asi neni na miste resit zmenu uzivani prostor, pokud byla mistnost zkolaudovana jako kotelna. Ale jinak samozrejme nema zadny vlastnik pravo umistovat jakekoliv zarizeni do spolecnych prostor bez souhlasu ostatnich. Vyjadreni od hasicu, revize rozvodu a pod budou samozrejme potreba.
pokud s tím budou všichni vlastníci souhlasit a dohodnou se. Pro změnu umístění kotle je pak třeba stanovisko kominíka k zaústění spotřebiče do komínu, jednoduchá projektová dokumentace a po zhotovení výchozí revize. Protože se bude jednat o kotel do 50 kW nejedná se o kotelnu a hasiči ani stavební úřad se tím nemusí zabývat.
Poslední komentáře